Očkování by prý bylo potřebnou věcí i pro ty, kteří už měli koronavirus: Jaroslav Flegr si myslí, že by tito lidé mohli být očkováni jako poslední

V pátek 15. ledna odstartuje registrační systém pro očkování. Zatím se k očkování mohou přihlásit jen lidé starší 80 let. Při této příležitosti nyní lidé aktivně diskutují o tom, zda je nutné očkovat ty lidi, kteří již měli koronavirus. Svůj názor vyjádřil také známý evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr pro ŽivotvČesku.cz.

Téma očkování zatím zůstává pro mnoho lidí velmi nejasné. Například nyní je velmi aktuální, zda je nutné očkovat lidi, kteří již byli nemocní koronavirem. Diskutují o tom jak obyčejní lidé, tak odborníci.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Například někteří lidé si přečetli článek z britského deníku The Times, ve kterém lékařka Susan Hopkinsová uvedla, že lidé budou mít velmi podobné následky jak po onemocnění koronavirem, tak po očkování.

Podle ní je to dobrá zpráva pro všechny lidi, imunita obyvatelstva se tak bude formovat rychleji. Alespoň to by byl pozitivní efekt na nějakou dobu.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Právě na to upozorňuje řada dalších odborníků, což zatím není jasné, jak dlouho bude mít člověk imunitu po prodělané nemoci.

K tomu tématu se vyjádřil i evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr. Očkovat se by podle něj měli i lidé, kteří už měli koronavirus.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Protože je ale nyní v zemi málo vakcín, bylo by nutné především očkovat lidi z rizikových skupin. A ti, kteří už nemoc prodělali, by mohli být očkováni jako poslední, myslí si Jaroslav Flegr.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Podle jeho slov ne všichni lidé mohou mít imunitu po nemoci. Například podle britských lékařů imunitu dostává zhruba 85 procent lidí, kteří prodělali nemoc.

Pan profesor dodal, že je třeba si ještě uvědomit, že každý člověk má individuální průběh nemoci. Proto pro někoho mohla být nemoc v minulosti užitečná a pro někoho vůbec ne.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

„Očkování rekonvalescentů rozhodně neuškodí, naopak protáhne jejich imunitu o kus dál, to jim může výrazně prospět,“ řekl Jaroslav Flegr.

PSALI JSME: SENIORŮ, KTEŘÍ SE CHTĚLI NECHAT OČKOVAT, BYLO OPRAVDU HODNĚ: FRONTA BEZ ROZESTUPŮ V ČEKÁRNĚ NEMOCNICE NA BULOVCE

PŘIPOMÍNÁME: „TO JE JEDINÉ, SMYSLUPLNÉ PŘEDSEVZETÍ“: DARA ROLINS PROZRADILA, CO CHCE V ROCE 2021

Share