Ochránci zvířat chtějí, aby politici vyjádřili svůj postoj k ochraně zvířat: „Představili jsme dvanáct návrhů“

Čtyři organizace na ochranu zvířat napsaly 12 bodů, které by podle nich měli schválit poslanci po volbách do dolní komory Parlamentu. Jde například o zákaz chovů zvířat v klecích, zpřísnění podmínek prodeje živých ryb apod. Píšou o tom Novinky.cz.

Slepice v klecích / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle předsedy spolku OBRAZ – Obránci zvířat Marka Voršilky je pro Čechy téma ochrany zvířat důležité, bylo to vidět v posledních letech.

Připomněl, že v naší zemi už byly zakázány kožešinové farmy i chov slepic v klecích. Dodal ale, že stále existuje mnoho problémů, které by bylo potřeba vyřešit, aby zvířata zbytečně netrpěla.

Slepice / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Na těchto návrzích se podílejí další tři neziskové organizace, a to Svoboda zvířat, Compassion in World Farming a Nesehnutí.

Tyto organizace zaslaly dotazník všem politickým subjektům, které mají podle průzkumů podporu vyšší než 5 procent. V dotazníku je uvedeno 12 bodů na ochranu zvířat, nyní čekají, jak jim odpoví každá strana nebo hnutí.

Prodej živých ryb / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Představili jsme dvanáct návrhů, které ochranu zvířat v Česku dále posílí,“ řekl Marek Voršilka. Vysvětlil, že chce, aby na to strany reagovaly, protože voliči budou rozhodovat i podle toho, co hodlají dělat ve vztahu ke zvířatům.

Také tyto organizace navrhují zakázat mrzačení zvířat bez znecitlivění. Dalším bodem je postupné nahrazení pokusů na zvířatech.

Slepice v klecích / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Tyto návrhy už podpořily některé známé osobnosti. Jde například o zpěváka Bena Cristovao nebo herce Václava Neužila.

PSALI JSME: MLADÍ LIDÉ DO VOLEBNÍCH MÍSTNOSTÍ MOC NECHTĚJÍ, I KDYŽ NEJSOU SPOKOJENI SE SOUČASNOU POLITIKOU: JAKÁ POLITICKÁ TÉMATA MLADÍ ČEŠI POVAŽUJÍ ZA DŮLEŽITÁ, CO BY JE MOHLO MOTIVOVAT JÍT K VOLBÁM

PŘIPOMÍNÁME: AUTOBIOGRAFIE KARLA GOTTA JE ZNOVU VYPRODANÁ: KDY SE OBJEVÍ NOVÉ DOTISK KNIHY LEGENDÁRNÍHO ZPĚVÁKA

Share