Objevily se nové billboardy hnutí ANO, na kterých se Andrej Babiš vyjádřil proti migraci: odborníci vysvětlili proč

Do voleb do Sněmovny zbývá měsíc a politici nyní věnují svým kampaním maximum času. Hnutí ANO začalo také využívat nové billboardy. Na nich je vyobrazen premiér a šéf hnutí Andrej Babiš a je napsán slogan proti nelegálním migrantům. Informuje o tom web Deník.cz.

„Budu vás bránit před nelegálními migranty,“ píše se na billboardech hnutí ANO. Něco podobného se už dělo během posledních prezidentských voleb

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Tehdy krátce před druhým kolem hlasování se objevily billboardy po celé zemi, na kterých byl Miloš Zeman a bylo podobné heslo, totiž „stop migrantům“.

Odborníci se ale nedivili, že premiér a jeho hnutí nyní používají tuto rétoriku. Politolog Jan Kubáček se domnívá, že hnutí ANO se tímto způsobem snaží nalákat voliče hnutí SPD.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Podle ní by SPD potřebovala najít nějaké jiné téma, aby se zvýšila jejich podpora mezi občany. Je proto šance, že by ANO mohlo svůj výsledek zlepšit.

Kromě toho to demonstruje, že tento politický subjekt má jasný postoj k tomuto tématu. To může být dost nepříjemné pro ostatní strany, zejména pro Pirátskou stranu.

Billboard hnutí ANO / Zdroj: Deník.cz

Ještě několik dní předtím předseda vlády Andrej Babiš hovořil o tom, že dokud bude vykonávat funkci premiéra, nebude přijat žádný nelegální migrant.

Téma migrace se stalo opět velmi diskutovaným poté, co se k moci v Afghánistánu dostal Tálibán. Lidé se bojí, že kvůli tomu začne nová migrační vlna a že tito lidé půjdou do Evropy.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

V červenci Centrum pro výzkum veřejného mínění provedlo průzkum, podle kterého se Češi tehdy nejvíce zajímali o téma domácí politiky.

Tak například byla důležitá témata jako stav veřejných financí a stav zdravotního systému. Téma migrace tehdy ještě nebylo nijak zvlášť aktuální, ale zdá se, že se to změnilo po změně situace v Afghánistánu.

PSALI JSME: „OČKOVÁNÍ NENÍ PROSTŘEDKEM K DOSAŽENÍ KOLEKTIVNÍ IMUNITY“: WHO UVEDLA, СO POMŮŽE LIDSTVU „SE DOSTAT Z AKUTNÍ FÁZE“ PANDEMIE KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: CELÁ V ČERNÉM: PRVNÍ DÁMA FRANCIE A PREZIDENT MACRON SE LOUČILI S LEGENDOU BELMONDEM

Share