Obejdeme se bez páchnoucího amoniaku, mříže na sporáku lze snadno umýt snadnějším způsobem: Jak na to

Obchody jsou přeplněné různou chemii na úklid domu. Co ale neslibují, že výsledek bude takový jak má být. Navíc není jasné, zda ta chemie nezničí to, co se chystáte vyčistit.

Nespoléhám se na regály s domácí chemií, ale doma si v klidu sama vždy namíchám nějaké složení, aby se zbavila špíny na sporáku. Vyzkoušela jsem mnoho receptů.

Sporák / Zdroj: optim1stka.ru

Pomoci amoniaku, se dá snadno vyčíslil mřížka za sporáku, jenomže ten zápach po uklidu je naprosto nesnesitelný! Je pak třeba ještě několik dní po sobě větrat.

Ale nakonec jsem našla způsob. A tak snadný, že s divím, jak jsme na něj nepřišla sama!

První věc je zahrát mříž nad ohněm. Zapněte plyn a držte nad ním mřížku, aby špína a tuk na ní se zahřál. Nemějte strach, kouřit se z toho nebude ani žádný zápach necítíte.

Mříže ze sporáku / Zdroj: optim1stka.ru

Pak je třeba nalít vodu do kbelíku nebo pánve a přidat bělící prací prášek. Ariel se mi líbí, ale hodí se jakýkoliv jiný. Dvě lžíce stačí, ve vroucí vodě se okamžitě rozpustí. V tomto roztoku je třeba mříže namočit.

Pokud je možnost pánev, nebo nádobu kde zamáčíte mříže, přikrýt pokličkou, voda déle bude držet teplotu a výsledek samozřejmě bude lepší.

Mříže ze sporáku / Zdroj: optim1stka.ru

A žádné nadpřirozené prostředky, které by všechno zničily.

Když se kapalina ochladí, zůstane pouze otřít mřížku houbou, můžete využít třeba také kovový kartáček, cela ta špína se velmi rychle vyčistí. Zůstává jen dokonale čistá mřížka, jako by byla jen z obchodu. Opláchneme, utřeme a obdivujeme!!!

PSALI JSME: TIP PRO DOMÁCNOST: JAK VYČISTIT MŘÍŽKY OD DIGESTOŘE ZA VELMI KRÁTKOU DOBU, ABY VYPADALA JAKO NOVÁ

PŘIPOMÍNÍME: SKVĚLÝ TIP PRO DOMÁCNOST: JAK SNADNO A RYCHLE UMÝT MIKROVLNNOU TROUBU

Share