„O vakcíny z Izraele jsme usilovali několik měsíců“: Proč se v červenci zpomalí dodávky vakcín do Česka

Do České Republiky se v druhem letním měsíci, červenci, dorazí méně očkovacích dávek proti koronaviru od společnosti Pfizer.

Andrej Babiš/Zdroj: youtube.com

Důvodem zřejmě bude to, že nejen Česko, ale i ostatní země, kam se očkovací látka dováží, mají mnohem vyšší zájem o vakcínu. Nechtějí, aby varianta delta se stala dominantní.

Vakcína/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Premiér Česka Andrej Babiš předchozí týden v Bruselu mluvil o tom, že tuzemsko má projednávání s Izraelem ohledně toho, aby Česku poskytly milion dávek vakcíny navíc.

Očkování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Nakonec projednávání se skončilo a neúspěšně pro Česko. A to v okamžik, kdy zvýšený zájem o vakcínu vyjadřují všechny státy, i nejen členské.

Vakcína/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

„O vakcíny z Izraele jsme usilovali několik měsíců,“ řekl Babiš s tím, že problém nastal kvůli administrativě. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Vakcína/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

V červenci do ČR dorazí téměř 1,5 milionu vakcín. Je to poloviční počet vzhledem k červnu, kdy bylo celkem dovezeno do republiky 3,2 milionu dávek vakcín od společnosti Pfizer.

ČTĚTE TAKÉ: „TÍM TO ALE NEKONČÍ, BUDU POKRAČOVAT V JEDNÁNÍ“: ČLENSKÉ STÁTY EU ZVÝŠILY POPTÁVKU O VAKCÍNU PROTI CHŘIPCE, CO ALE ČR

PSALI JSME: VAKCÍNY PROTI KORONAVIRU SE DAJÍ KOMBINOVAT: STUDIE PROKÁZALA ÚČINNOST KOMBINACE VAKCÍN OD FIREM ASTRAZENECA A PFIZER

Share