Novinář se pokusil sníst pokrm na 8 tisíc kcal: jak vše dopadlo

Ramon’s Café v Cardiffu ve Velké Británii se podařilo proslavit mezi zákazníky gastronomickým challengem, který v podniku existuje již více než deset let. Majitelka nabízí odvážlivcům, aby se pokusili sníst snídani „Titan“, která se skládá z neuvěřitelného množství jídla, píše se na portalu Mirror.

Účastníci, podle podmínek, by měli sníst osm plátků slaniny, osm párků, osm smažených vajec, šest bramborových palačinky, šest plátků klobásy, 0,5 kg smažených brambor a 0,5 hub a míchaná vejce. K snídani jsou také přidaná rajčata a pečené fazole. Z pečiva nabízí kavárna návštěvníkům tři vanilkové lívance, čtyři plátky namazaného chleba a další čtyři plátky smaženého chleba nebo toastu. Hlavním požadavkem je to, že zájemce musí všechny tyto pokrmy sníst za jednu hodinu.

Majitele kavárny, kde se chalenge provádí / Zdroj: walesonline.co.uk

Challeng spočívá v tom, že celá snídaně stojí 35 liber (více než tisíc korun), ale pokud klient bude moci splnit všechny podmínky, to znamená vše sníst za 60 minut, pak nemusí nic platit.

Složitost je v tom, že celá snídaně „Titan“ má 8 tisíc kalorií, což je třikrát více než je doporučené denní norma pro muže a více než čtyřikrát pro ženy.

Chalenge s obrovskou snídaní / Zdroj: walesonline.co.uk

Jak uvedla majitelka kavárny Claire Thomson, za deset let se zatím ani jednomu návštěvníkovi nepodařilo tento úkol zvládnout.

„Nikdo to nikdy neudělal. Hodně lidí to zkusilo, ale ani těsně se k vítězství nepřiblížilo,“ popsala žena.

Otestovat své síly se rozhodl také reportér deníku Mirror John Jones, který se rozhodl, že je dostatečně hladový, aby zvládl všech osm tisíc kalorií. Jak novinář přiznal, zprvu znervózněl, když viděl na stole sedm talířů s pokrmy včetně podnosu plného masa, vajec a fazolí.

„Začal jsem jíst, snědl jsem rajčata, fazole a houby bez velkého úsilí, ale po 20 minutách jsem neviděl dno na žádném z talířů. Nádobí po celou dobu vypadalo plné.“ vyprávěl Jones později.

Chalenge s obrovskou snídaní / Zdroj: walesonline.co.uk

Muž vysvětlil, že hlavním testem v tomto challengu pro něj byl chléb.

„Celé hory chleba byla nejvíce odpuzujícím prvkem. Obklíčili jídla jako pevnosti. Musel jsem sníst celkem celý bochník, ale prostě jsem se nemohl k tomu donutit,“ vyprávěl reportér.

Deset minut před koncem vyhrazeného času se Jonesovi podařilo sníst polovinu párku, vajec a klobás, stejně jako trochu fazolí a zeleniny. Obrovská omeleta a chleba přitom zůstaly prakticky nedotčené.

Chalenge s obrovskou snídaní / Zdroj: walesonline.co.uk

„Udělal jsem si malou pauzu, abych si utřel slzy a zbytky fazolí kolem úst, vypil trochu pomerančového džusu a začal přemýšlet, proč to vůbec dělám. Nikomu bych to nedoporučoval opakovat,“ upřesnil reportér.

Chalenge s obrovskou snídaní / Zdroj: walesonline.co.uk

Pět minut před koncem experimentu se novinář pokusil sníst pár lívanců, ale uvědomil si, že nemá šanci na vítězství v experimentu. Jak Jones přiznal, později se mu udělalo zle.

Stejně jako mnoho dalších návštěvníků za deset let, Jones nebyl schopen vyjít vítězně z kulinářské bitvy kalorií.

Chalenge s obrovskou snídaní / Zdroj: walesonline.co.uk

PSALI JSME: PROČ JE ČIŠTĚNÍ ZUBŮ PŘED SNÍDANÍ DŮLEŽITÉ: VYSVĚTLENÍ ZUBAŘKY

PŘIPOMÍNÁME: KAMARÁDKA NEČEKANĚ PODALA ŽALOBU NA NEVĚSTU: VŠE KVŮLI NEVHODNÉMU ÚČESU

Share