Nikdy nikomu nepůjčuji peníze. Jsem si jistá, že by se to nemělo dělat

Existuje mnoho důvodů, proč byste nikdy neměli půjčovat peníze. Mnoho lidí se mnou může nesouhlasit. Pomoc člověku, který potřebuje peníze, se zdá být dobrý skutek. Ale věřím, že tomu tak není. To platí zejména pro příbuzné a přátele.

Za prvé, pokud půjčíte peníze, ohrozí to dobrý vztah. Pokud chcete, aby se váš přítel stal vaším nepřítelem, můžete mu půjčit peníze. Peníze mohou zničit každý, i ten nejúžasnější vztah.

Souhlaste s tím, že i velmi blízcí přátelé se velmi často hádají kvůli společnému podnikání. Existuje mnoho příkladů. Riskujete, že zničíte svůj vztah s člověkem, pokud jej jednoduše požádáte o splacení dluhu, když ještě není připraven vám tyto peníze vrátit. To platí zejména pro příbuzné.

Proč nepůjčím peníze / Ilustrační foto / Zdroj: russpil.ru

Pokud máte peníze a chcete pomoci příbuznému, je lepší mu dát částku, kterou můžete zdarma. To nezničí váš vztah.

Za druhé, riskujete, že o peníze vůbec přijdete. Na světě je spousta nezodpovědných lidí. Těmto lidem můžete půjčit peníze, ale oni vám je prostě nevrátí: budou neustále odkládat okamžik splacení dluhu.

Za třetí, vy sami můžete peníze kdykoli potřebovat, ale nebudete je mít. Existuje také možnost, že je váš dlužník nevrátí vůbec. Proč riskovat?

Za čtvrté, pokud někomu půjčíte, podněcujete ho k unáhlenému utrácení.

Proč nepůjčím peníze / Ilustrační foto / Zdroj: russpil.ru

Souhlaste s tím, že schopnost zacházet s penězi a správně je rozdělovat podle svých potřeb je pro člověka velmi důležitá znalost. Pokud budete pokračovat v půjčování peněz nějakému člověku, dáváte mu najevo, že může utrácet více, než vydělává. Ale to je špatně. Člověk by se měl spoléhat jen sám na sebe.

Za páté, existují lidé, kteří jsou zvyklí si peníze vždy půjčovat. Dělají to vědomě a vypočítavě. Vrací peníze včas, ale brzy vás znovu požádají o půjčení peněz a ukáže se, že vždy mají určitou částku peněz, kterou mohou použít.

Pokud máte přebytečné peníze, tak je můžete někam vložit. Bude to mnohem užitečnější a správnější.

Proč nepůjčím peníze / Ilustrační foto / Zdroj: russpil.ru

Souhlasíte se mnou?

PSALI JSME: „VY TO NĚJAK ZVLÁDNETE. MOJE MÁMA POTŘEBUJE PENÍZE VÍC,“ ŘEKLA MI SNACHA

PŘIPOMÍNÁME: RODIČE MNOU CELÝ ŽIVOT POHRDALI A VŠECHNO DÁVALI MÉMU BRATROVI: KDYŽ ZAČALY PROBLÉMY, NAJEDNOU SI VZPOMNĚLI, ŽE MAJÍ DCERU

Share