Nestříhala se od 13 let: žena si ostříhala vlasy dlouhé téměř dva metry a vytvořila rekord

Obyvatelka Virginie si nestříhala vlasy celých 17 let. Teprve minulý týden se s nimi rozhodla rozloučit a dát je na charitu. Tento čin byl zaznamenán v Guinnessově knize rekordů.

Když otec navrhl třináctileté Zahab Kamal Khan, aby si vlasy nestříhala, dceři se nápad příliš nelíbil. Řekl, že možná v budoucnu dokáže vytvořit světový rekord. Dívka proto souhlasila a od té doby si nestříhala vlasy.

Ještě z dětství babička neustále pomáhala Zahab Kamal Khan pečovat o vlasy, pletla je, mazala speciálními oleji. Tyto snahy nebyly marné. Při hraní squashe přímo na hřišti se omylem rozmotal dívčin cop. Novináři uviděli délku vlasů dívky a v rodném Pákistánu se stala skutečnou celebritou.

O něco později, v roce 2018, se Zahab Kamal Khan přestěhovala do USA. Už tehdy přemýšlela, že si konečně ostříhá vlasy a splní si s tátou svůj sen dostat se do Guinnessovy knihy rekordů.

A 26. srpna se žena konečně rozhodla rozloučit se s vlasy, které tak dlouho a pečlivě nechala odrůst. Nechala si odříznout 190 cm vlasů.

Tak Zahab vytvořila rekord v nové kategorii „Nejdelší vlasy předané na charitu jednou osobou“. Rekordmanka se rozhodla darovat téměř dva metry vlasů nadaci, která vyrábí paruky pro děti trpící ztrátou vlasů.

PSALI JSME: ZAMĚSTNANCI BYLI PŘEKVAPENI NEOBVYKLE VYSOKÝM SPROPITNÝM, KTERÉ PRO NĚ ZANECHAL ZÁKAZNÍK: JAKÁ TO BYLA ČÁSTKA

PŘIPOMÍNÁME: OTRAVNÝ PES NEDÁVAL POKOJ KOCOUROVI: VIDEO ROZESMÁLO SPOUSTU LIDÍ NA INTERNETU

Share