“Nepřetržitě nad námi to komunistické myšlení visí“: Jan Hrušínský odsoudil názory na kulturu Lubomíra Zaorálka

Herec a principál soukromého Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský, mladší syn Rudolfa Hrušínského, musíl během vládních opatření, pozastavit provoz svého divadla.

Jan Hrušínský/Ilustrační snímek/Zdroj: YouTube.com

Sám ale je jistý, že divadelní umění je natolik staré a silné, že i přes dopady pandemie bude prospívat, až se restrikce uvolní.

Jan Hrušínský/Ilustrační snímek/Zdroj: YouTube.com

Jeho každé představení do vypuknutí nemoci v České Republice bylo vyprodáno. Za loňsky a letošní rok se s omezením uskutečnilo málo živých představení.

Jan Hrušínský/Ilustrační snímek/Zdroj: YouTube.com

„První co udělal pan Zaorálek poté, co nastoupil na ministerstvo kultury, tak vyhlásil, že dokud on bude na tomto úřadě, nikdy nepodpoří nikoho, kdo si z kultury udělal byznys,“ řekl Hrušínský v podcastu Welcome The Future.

Jan Hrušínský/Ilustrační snímek/Zdroj: YouTube.com

Dodal, že v důsledku tohoto vyjádření ministr ve skutečnosti oznámil, že svobodná divadla do kultury nepatří. Soukromá divadla se nefinancují státem, ale pouze prodejem vstupenek.

Jan Hrušínský za posledních třicet let všímá pana Zaorálka na mnoha postech. “On byl buď předseda parlamentu, místopředseda vlády, nebo byl ministr zahraničí. Nepřetržitě těch 30 let tady nad námi to komunistické myšlení visí,“ podotkl principál.

PSALI JSME: “NEBOJME SE JICH A NEUSTUPUJME UŽ NIKDY TYGRŮM ŠER CHÁNŮM“: JAN HRUŠÍNSKÝ SE VYJÁDŘIL K SITUACI S RUSKEM

ČTĚTE TAKÉ: PRINCIPÁL SOUKROMÉHO DIVADLA NA JEZERCE JAN HRUŠÍNSKÝ KRITIZOVAL PREZIDENTA

Share