Neočkovaní občané nechápou, proč mají očkovaní výhody, i když také přenášejí virus: Adam Vojtěch tuto situaci komentoval

Téměř dva roky je téma koronaviru jedním z nejdiskutovanějších v Česku. Více než 10 měsíců pokračuje očkování, ale nyní vychází najevo, že mezi hospitalizovanými pacienty je značná část očkovaných lidí. Kromě toho mohou také šířit virus jako ti, kteří vakcínu nedostali. Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch to komentoval pro server eXtra.cz.

Současná situace se rozhodně nelíbí mnoha občanům, kteří nebyli očkováni proti koronaviru. Podle nich se jejich život kvůli tomu výrazně zkomplikoval.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Vypadá to tak, že je všechno nutí k očkování. Tito lidé si proto myslí, že očkování není zcela dobrovolné, mnohá opatření vlády nepovažují za spravedlivá.

Také nechápou, proč mnoho očkovaných lidí končí v nemocnicích. Kromě toho mohou očkovaní také přenášet virus, ale nemusí se nechat testovat.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Testování pro neočkované občany je však v některých případech nutné. Šéf resortu zdravotnictví tuto situaci komentoval.

„Z odborných studií vychází, že očkovaní šíří virus velmi krátkou dobu a především v podstatně menším množství,“ řekl Adam Vojtěch pro eXtra.cz.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

To je podle něj důvod, proč v Česku stejně jako v jiných zemích nejsou očkovaní lidé povinni předkládat výsledek testu na koronavirus.

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ PROHLÁSIL, ŽE JEDINÉ, CO JE PRO NOVOU KOALICI SPOLEČNÉ, JE NENÁVIST K NĚMU: „NEMAJÍ ŽÁDNÝ JINÝ PROGRAM“

PŘIPOMÍNÁME: “BUDE TO PRO NÁS ZASE NOVÁ ZKUŠENOST, NA KTEROU SE TĚŠÍME”: JIRKA KRÁL SE PŘESTĚHOVAL SE SVOU MANŽELKOU DO NOVÉHO DOMU

Share