„Není to tak, že jako Senát ho chceme za každou cenu spustit“: Miroslava Němcová promluvila o zbavení Miloše Zemana pravomocí

Senátorka Miroslava Němcová (ODS) se domnívá, že horní komora Parlamentu zvolila racionální přístup v případě aktivace článku 66 Ústavy. Podle ní rozhodně nejde o to, že by senátoři chtěli hlavu státu Miloše Zemana zbavit pravomocí jakýmkoli způsobem. Řekla to v pořadu interview ČT24 v České televizi.

Vysvětlila, že Senát nikam nespěchá, senátoři nedávno požádali o další zprávu z nemocnice a v budoucnu o to budou ještě žádat.

Miroslava Němcová / Zdroj: youtube.com

Pokud se dozvědí, že hlava státu není schopna vykonávat své funkce, poté budou toto téma znovu projednávat. A pokud to bude nutné, vědí, jak postupovat, a to aktivovat článek 66 Ústavy.

„Ale není to tak, že jako Senát ho chceme za každou cenu spustit, že to je naším vroucím přáním,“ uvedla Miroslava Němcová.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Řekla také, že Senát má určité obavy, aby udělal vše dobře. Senátoři si prý uvědomují rizika, která mohou být, pokud budou jednat neuváženě.

Bývalý prezident Václav Klaus kritizoval horní komoru, že jedná proti současnému prezidentovi. S touto kritikou ale Miroslava Němcová nesouhlasila.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Podle ní každý z nich může mít na prezidenta jakýkoli názor, včetně toho, že se k němu chová kriticky. Nemá však v úmyslu zbavit Miloše Zemana pravomocí, pokud je schopen vykonávat své funkce. Myslí si, že stejný postoj mají i ostatní senátoři.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil hovořil o tom, že horní komora by mohla 9. listopadu projednat předání pravomocí prezidenta. Němcová uvedla, že zatím není jisté, zda se toto jednání uskuteční právě 9. listopadu.

Miroslava Němcová / Zdroj: youtube.com

Nejprve by podle ní měla skončit první schůze nové Sněmovny, která začne 8. listopadu. Senátoři a poslanci zatím čekají na zprávy z Ústřední vojenské nemocnice, kde byl Miloš Zeman hospitalizován.

PSALI JSME: JAN HAMÁČEK ŘEKL, ŽE BY LIDÉ BEZ POTVRZENÍ O BEZINFEKČNOSTI NEMOHLI NA PRACOVIŠTĚ: ANDREJ BABIŠ NEPOVAŽUJE PODOBNÝ NÁVRH ZA REÁLNÝ

PŘIPOMÍNÁME: BARTOŠ ŘEKL, JAK PROBÍHAJÍ VYJEDNÁVANÍ PĚTIKOALICE: PŘEDSEDA PIRÁTŮ CHCE SPLNIT SLIBY, KTERÉ MĚL SPOLEČNĚ SE STAN V PŘEDVOLEBNÍM PROGRAMU

Share