Jednadvacáté století ušetřilo módní návrháře od povinnosti používat přírodní kožešiny a muže – od potřeby je dávat jako dárek. Ženy se hromadně převlékly do teplých bund. Je to teplé a snadné, pohodlné a mobilní. Navíc jsou levné, mohou být často měněny, snadno se umývají, a můžete si koupit několik pro různé příležitosti.
Jediná možná nevýhoda je pouze s praním, to může být nepohodlné, koneckonců, veliká bunda nemůže uschnout přes noc na radiátoru, jako ponožky. A límec s rukávy se stále snadno zašpiní. Make-up způsobuje spoustu nepříjemností, jsou zde i stopy rtěnky. A mytí věcí je také nekonečně nepříjemné.
Když jsem byla ve frontě na klinice, bylo horko. Mluvila jsem se sousedkou a povzdechla jsem si, jen abych udržela konverzaci. Říkám jí teplo na chodbě, ale já se nechci svléknout. Ona se usmála, jak se říká, podvědomě… A vyprávěla, jak čistí tu svou bundu ne úplně, pouze na strategických místech.
Technika čištění
- Rukávy, límec a další špinavá místa je třeba mírně navlhčit.
- Pak budete potřebovat kartáč, například starý zubní kartáček nebo houbičku na nádobí. Špinavé místo musíte napěnit mýdlem na prádlo nebo napěnit kartáček nebo houbičku a pak pořádně třít po povrchu.
- Vyčištěný povrch je nutno opláchnout pod tekoucí vodou.
Ať už jste se špíny zbavili, nebo ne, hned uvidíte, můžete ji znovu namydlit a třít kartáčkem, dokud nečistoty nezmiznou.
Vyčištěnou bundu je třeba zavěsit na ramínka a vysušit. Je to jednodušší než jí celou mýt – ráno můžete dům opustit s čistou a rychle usušenou bundou.
PSALI JSME: RUČNÍKY JSOU VŽDY ČISTÉ A PŘÍJEMNĚ VONÍ: JAK SE NAUČIT PRÁT JAKO OPRAVDOVÝ PROFÍK
PŘIPOMÍNÁME: Z OŠKLIVÉHO MALÉHO BYTU O ROZLOZE 42 M2 LUXUSNÍ A PROSTORNÝ BYT