Německá poslankyně posoudila šance na schválení Sputniku V v EU

Ruská vakcína Sputnik V by měla mít stejné šance na registraci v Evropské unii jako jiné léky. Oznámila to v sobotu 13. března spolupředsedkyně frakce Alternativa pro Německo, členka Spolkového sněmu Alice Weidelová.

 

Alice Weidelová / Zdroj: youtube.com

 

Podle ní tato skutečnost zajistí skutečnou konkurenci vakcín.

„Věřím, že Sputnik V má stejné šance na schválení jako jiné vakcíny. To umožní udržení skutečné konkurence pro vakcíny v Evropě,“ uvedla Weidelová.

 

Proces zkoumání vakcíny / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Jak poslankyně dodala, zástupci delegace strany se setkali s vývojáři ruské vakcíny a zástupci Ruského fondu přímých investic (RDIF) a diskutovali o očkování v Ruské federaci a EU. Hovořili také o strategiích vakcinačních kampaní a dostupnosti.

 

Ruská vakcína Sputnik V / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Weidelová zdůraznil, že německá delegace v Moskvě obdržela přátelskou nabídku na očkování vakcínou Sputnik V, ale nevyužila ji.

 

Ruská vakcína Sputnik V / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

10. března nazval ruskou vakcínu vysoké kvality Thomas Mertens, vedoucí Stálé německé komise pro očkování (STIKO) v Institutu Roberta Kocha. Pochválil práci ruských vědců a samotnou vakcínu proti koronaviru. Vedoucí STIKO vyjádřil názor, že Sputnik V bude brzy registrován v Evropské unii.

O den dříve Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) oznámila, že bude studovat soulad ruské vakcíny Sputnik V s obvyklými normami Evropské unie (EU). Rozhodnutí o vakcíně bude založeno pouze na vědeckých důkazech.

 

Ruská vakcína Sputnik V / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

První vakcína proti koronaviru v Rusku (a na světě) byla zaregistrována 11. srpna. Vakcína Sputnik V byla vyvinuta specialisty Gamaleya Center.

Podle informací zveřejněných v únoru lékařským časopisem The Lancet, byla na základě výsledků třetí fáze klinických studií s tímto lékem, určena účinnost na 91,6 % po analýze údajů od více než 19 tisíc dobrovolníků, a pro závažné případy covid-19 až 100 %.

 

PSALI JSME: RAKOUSKÝ KANCLÉŘ SI STĚŽUJE NA ROZDĚLOVÁNÍ VAKCÍN V RÁMCI EU: „450 MILIONŮ EVROPANŮ MUSÍ DOSTAT ŠANCI VRÁTIT SE DO LÉTA K NORMÁLU,“ ŘEKL

PŘIPOMÍNÁME: „POTŘEBUJEME DOKUMENTY, KTERÉ MŮŽEME POSOUDIT“: EVROPSKÝ REGULÁTOR EMA VYZÝVÁ STÁTY K OPATRNOSTI OHLEDNĚ RUSKÉ VAKCÍNY SPUTNIK V

Share