Nelegální respirátory v ČR: Jaká pravidla porušují dovozci respirátorů tříd KN95 a N95

V okamžik, jak vláda nařídila nošení respirátorů určitých tříd, objevilo se i hodně podvodníků, kteří chtějí svůj výrobek prodat a který ve skutečností neodpovídá normám.

Žena v respirátoru/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Vypadá, že Česká obchodní inspekce (ČOI) docela toleruje prodej respirátorů tříd KN95 a N95, které v realitě nemají certifikaci podle evropské normy. To prohlašuje Asociace nanotechnologického průmyslu ČR.

Žena v respirátoru/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

“Nelze vyloučit, že deklarace úrovně FFP2, KN95 či N95 na konkrétním kusu neodpovídá skutečnosti,“ oznámil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Šití respirátoru/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Česká obchodní inspekce v první polovině loňského roku povolila prodej respirátorů z podmínkou, že během třech měsíců projdou řádní certifikaci podle evropské technické normy EN 149.

Pokud však po uplynutí třech měsíců certifikaci mít nebudou, tak své výrobky by měly z trhu stáhnout.

Žena v respirátoru/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

„Vyzýváme vládu, aby přestala poškozovat poctivé české výrobce a ukončila toleranci a podporu prodeje nelegálního zboží v ČR,“ apeloval dnes šéf výkonné rady Asociace nanotechnologického průmyslu ČR Jiří Kůs.

ČTĚTE TAKÉ: PŘI PŘEDÁVÁNÍ ČESKÝCH LVŮ BYLI UMĚLCI VENKU BEZ RESPIRÁTORŮ: JAN HAMÁČEK SDĚLIL, ŽE PŘÍPADEM SE NYNÍ ZABÝVÁ POLICIE

PSALI JSME: JAK POLICIE DOHLÍŽÍ NA NOŠENÍ RESPIRÁTORŮ A ROUŠEK: STRÁŽNÍCI PROZRADILI, S JAKÝMI PROBLÉMY SE POTÝKAJÍ, A JAKÉ POKUTY HROZÍ ZA PORUŠENÍ NAŘÍZENÍ

Share