Některé Čechy zajímá, zda je Miloš Zeman schopen vykonávat svůj úřad: prezidentův lékař promluvil o jeho zdravotním stavu

V posledních dnech lidé znovu začali mluvit o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana. Začalo to kvůli fotografiím hlavy státu z pietního aktu na Vítkově v neděli. Podle šéfa lékařského konzilia hlavy státu Tomáše Zimy se stav prezidenta nezměnil. Informuje o tom web TN.cz.

Předseda Stálé komise Senátu pro Ústavu ČR Zděnek Hraba (STAN) na svém Facebooku napsal, že se ho spousta lidí ptala, zda by neměl být aplikován článek 66 Ústavy České republiky. Zákonodárci mají možnost aplikovat tento článek, pokud prezident nemůže vykonávat své funkce.

Zděnek Hraba / Zdroj: youtube.com

Senátoři diskutovali o článku 66 na podzim 2021, kdy byl Miloš Zeman hospitalizován. Zděnek Hraba uvedl, že není rád, že se opět začalo diskutovat o stavu prezidenta.

Domnívá se, že by horní komora parlamentu měla sledovat, jak prezident vykonává své funkce.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Pokud by bylo zřejmé, že prezident není schopen vykonávat svůj úřad, pak by v takovém případě senátoři diskutovali o tom, jaké kroky by mohli udělat dál.

Zděnek Hraba pro redakci TN.cz řekl, že zákonodárci horní komory se na zdraví hlavy státu oficiálně nedotazovali. Vysvětlil, že se rozhodl napsat příspěvek na sociálních sítích, protože dostal spoustu dotazů od spoluobčanů.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Podle šéfa lékařského konzilia hlavy státu jsou tyto diskuse o zdravotním stavu prezidenta jen spekulace. Řekl, že často komunikuje s ošetřujícím lékařem prezidenta.

„Naposledy jsem s ním mluvil v minulém týdnu. Stav prezidenta je stabilní,“ řekl pro TN.cz Tomáš Zima.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

V úterý se v Praze konalo setkání Miloše Zemana s bulharským prezidentem Rumenem Radevem a jeho manželkou Desislavou Radevovou. Po setkání prezidenti pronesli krátké projevy na tiskové konferenci.

PSALI JSME: „JSME PRO PLNÉ ČLENSTVÍ UKRAJINY V EU“: NĚMECKÁ MINISTRYNĚ ZAHRANIČÍ UVEDLA, ŽE UKRAJINA JE SOUČÁSTÍ EVROPY

PŘIPOMÍNÁME: MARIAN JUREČKA OZNÁMIL, ŽE PENZE OD ZÁŘÍ ZNOVU POROSTOU: O KOLIK SE ZVÝŠÍ PRŮMĚRNÝ DŮCHOD

Share