Nejstarší gymnastce na světě je 95 let: V čem je její tajemství

Jedné z nejslavnějších gymnastek na světě, německé sportovkyni Johanně Quaas je 95 let. Je to vůbec možné? Jak si žena dokázala nejen udržet vynikající zdraví ve svém věku, ale také předvádět a vyhrávat soutěže?

Johanna Quaas / Zdroj: emisorasunidas.com

Johanna Quaas nezačala gymnastiku poprvé ve stáří, v tomto sportu měla od dětství dobrou základnu. Od devíti let už závodila. Ale nejzajímavější je, že trenéři, kteří se tehdy s dívkou zabývali, neviděli vážné vyhlídky a nedoporučili jí, aby zůstala v gymnastice. Přesto vytrvalost a víra ve své síly někdy dělají skutečné zázraky.

Johanna Quaas / Zdroj: posta-magazine.ru

Johanna Quaas se probudila slavná po celém světě v roce 2012, ve věku 86 let, poté, co bylo na platformu YouTube zveřejněno několik videí se záznamy její gymnastiky. Videa byla natočena na mistrovství světa v německém městě Chotěbuz, kam byla gymnastka pozvána k účasti na předváděcí vystoupení. Videa, jak Johanna s lehkostí provádí veškeré cviky, se stala virální.

Tehdy se Johanna zapsala do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší aktivní gymnastka na světě. Její rekord zatím nikdo neporazil. Johanna pokračuje v tréninku a ohromuje fanoušky z celého světa.

Šedovlasá Johanna se snadno otáčí na tyčích, dělá stojku, stojí na hlavě a padá na koberec. Je to fascinující s jakou lehkostí děla všechny ty prvky žena, které je skoro 100 let.

Její příběh je skutečným zdrojem inspirace. Quaas říká: „Mám starou tvář, ale mladé srdce. Možná, že den, kdy přestanu dělat gymnastiku, bude dnem mé smrti.“

PSALI JSME: NEDÁVNO VÁŽILA SKORO 500 KG : JAK NYNÍ VYPADÁ MAYRA, KTERÉ SE PODAŘILO ZHUBNOUT 400 KG

PŘIPOMÍNÁME: MUŽ SI PŘIŠEL VYZVEDNOU SVÉ PSY Z ÚTULKU: REAKCE DOBROVOLNÍKŮ HO DOJALA K SLZÁM

Share