Nejlepší maminky na světě: dojemná videa o lásce zvířat ke svým mláďatům

Slepice

Asi pro nikoho nebude překvapením, že právě slepice je první v tomto seznamu. Slepice se starají nejen o své malé ptáčky, ale s radosti se budou starat i o zcela cizí mláďata.

Vydry

U vydry se mláďata rodí dost velké, ale celkem rychle dospívají. Ale než tedy dospějí, většinu času tráví u své maminky na břiše. A mláďata, které přišli z nějakého důvodu o svou matku, také nezemřou: péči o sirotky jistě převezme nějaká jiná samička.

Kočky

Kočky jsou jedny z nejstarostlivějších maminek na světě. Mohou zahřát a krmit nejen cizí koťata, ale i jiné zvířata. Pečovat o potomky bude kočka až tři měsíce, dokud se děti nestanou zcela samostatnými.

Ježci

Samice ježka vždy předem zařídí pro své mládě „pokojíček“, ve kterém je teplo a sucho. Během několika prvních dnů se ani nehne od svých děti. A když je třeba odejít, pečlivě je zakryla listy a travou, aby je za prvé nikdo neuviděl, a také aby jim bylo teplo.

Veverky

Veškeré starosti o výchovu potomků, stavbu doupěte a bezpečnost mláďat přebírá maminka. A asi pro nikoho nebude tajemstvím, že samice veverky nejsou proti si adoptovat jiná osiřelá mláďata. Přetahuje je do vlastního hnízda a stará se o ně jako o své vlastní

Veverka se stará o mládě / Zdroj: goodhouse.ru

Slony

Samice slona si zaslouží respekt už za to, že hrdinně vynáší mládě celých 22 měsíců! Slůně se rodí slepá a jsou zcela závislé na svých maminkách. Jakmile se mládě narodí, ostatní sloní stáda se aktivně podílejí na výchově „dítěte“, takže „hlavní matka“ má trochu času i pro sebe.

Krávy

Krávy jsou velmi pečující matky. Jsou silně připoutáni ke svému teleti a jsou velmi znepokojeni, když mládě není někde poblíž.

Orangutani

Samice orangutana může otěhotnět jednou za osm let, takže novorozené mládě bude obklopeno zvláštní péčí. První čtyři měsíce bude dítě nosit všude, nenechá ho ani minutu a spí s ním jen v objetí.

Lední medvědy

Po páření se medvědice sama si hledá potravu, aby zdvojnásobila svou váhu. Jedině tak může přežít a vykrmit své mládě. S nástupem chladnějšího počasí si samice udělá pohodlné doupě pro sebe a své dítě. Co je také zajímavé, když je samice medvěda v zimním spánku, tak během něj může dokonce své mládě porodit

Samice medvěda se stará o mládě / Zdroj: goodhouse.ru

PSALI JSME: MUŽ SI VŠIML ČERNÉ SKVRNY NA SNĚHU: KDYŽ SE ALE PŘIBLÍŽIL, UVIDĚL MALÁ ZVÍŘATA

PŘIPOMÍNÁME: JAK SE VÁŽÍ ZVÍŘATA V ZOOLOGICKÝCH ZAHRADÁCH: NIC PODOBNÉHO JSTE ROZHODNĚ JEŠTĚ NEVIDĚLI

Share