Nejdražší šaty na světě: Z pavích per a zlatých mincí

Někteří lidé jsou připravení investovat slušné peníze za exkluzivní luxusní oblečení. Jak vypadají nejdražší šaty na světě?

 

Nejdražší šaty na světě / Zdroj: youtube.com

 

Šaty z pávích per

 

Nejdražší šaty na světě / Zdroj: binokl.cc

 

Toto jedinečné oblečení bylo poprvé představeno veřejnosti v roce 2009 a udělalo dojem. Skutečné paví peří v neuvěřitelném množství se stalo hlavním materiálem pro výrobu. Šaty byly určeny na svatební obřad. Jeho dlouhý vlak připomíná ohromující obrovský páví ocas. Cena takového oblečení byla 10 milionů juanů, tedy přibližně 33 milionů korun!

Zlaté šaty

 

Nejdražší šaty na světě / Zdroj: binokl.cc

 

Japonská slavná návrhářka Ginza Tanakaová vytvořila neuvěřitelný outfit ze zlata. Šaty jsou vyrobeny z australských mincí a pro jejich ušití bylo potřebných patnáct tisíc kusů. Oblečení má neobvyklý složitý střih a váží asi deset kilogramů, takže jej může nosit jen silná dívka. Cena tohoto jedinečného mistrovského díla designového umění je 268 tisíc amerických dolarů neboli 5,7 milionů korun.

Šaty Marilyn Monroe

 

Nejdražší šaty na světě / Zdroj: binokl.cc

 

V těchto odhalujících šatech zpívala Monroe v roce 1962 století gratulační píseň pro samotného Kennedyho, takže oblečení lze nazvat historickým. Šaty jsou šité z nejjemnějšího a beztížného pavučinového materiálu pokrytého 6 tisíci třpytivých briliantů s duhovými jiskrami. Samotná Marilyn koupila oblečení za 12 tisíc dolarů, ale v roce 1999 byly legendární šaty prodány v aukci za báječnou částku – 1 milion a 270 tisíc dolarů (přibližně 27 milionů korun).

Svatební šaty

 

Nejdražší šaty na světě / Zdroj: binokl.cc

 

Na tokijské výstavě v roce 2013 byla představena další velkolepá kreace Ginzy Tanakyové – svatební šaty, které představila olympijská krasobruslařská šampionka. Na Shizuka Arakawaové vypadaly šaty velmi harmonicky a něžně. A cena tohoto mistrovského díla činí 8,3 milionu dolarů (přibližně 176 milionů korun).

 

Slavík z Kuala Lumpur

 

Nejdražší šaty na světě / Zdroj: binokl.cc

 

Jsou to nejdražší šaty na světě a mají hodnotu až 30 milionů dolarů (přibližně 637 milionů korun). Autorem šat je módní návrhář z Malajsie se světovým jménem Faisol Abdullah. Šaty jsou vyrobeny z taffety a hedvábí s barvou ušlechtilého vinného odstínu. Šaty jsou posety 751 diamanty, ale hlavním vrcholem je obrovská diamantová brož s diamanty až do 70 karátů. Šaty byly poprvé představeny v roce 2009 na výstavě a byly zařazeny do Guinnessovy knihy rekordů. Jedná se o nejdražší šaty v hodnotě milionů dolarů.

 

PSALI JSME: DÍVKA UKÁZALA ŠATY, KTERÉ VYTVÁŘEJÍ ILUZI DOKONALÉ POSTAVY: JAK VYPADAJÍ IDEÁLNÍ ŠATY

PŘIPOMÍNÁME: 10 FOTOGRAFII PŘED A PO, KTERÉ DOKAZUJÍ, ŽE KAŽDÁ ŽENA JE SKUTEČNĚ KRÁSNÁ

Share