Negativní výsledky antigenních a PCR testů umožní více: Jan Blatný prozradil, jaké by mohlo být další uvolnění opatření

Šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný uvedl, že až se situace zlepší, bude možné uvažovat o otevření služeb. Proto se také předpokládá možnost prokazovat se negativním výsledkem testu na koronavirus. Například může jít o kadeřnictví nebo jiné služby. Řekl to na úterní tiskové konferenci. Píše o tom CNN Prima News.

Jan Blatný upozornil, že když už bude situace umožňovat další rozvolnění opatření, tak s testováním se počítá. To bude možná nutné k návštěvě různých aktivit nebo využívání služeb. Například to může být podmínkou pro návštěvu kadeřnictví.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Podle něj se předpokládá, že bude možné použít jak antigenní testy, tak PCR testy. Výsledek PCR testu bude platit déle.

To jsou ale jen předpoklady do budoucna, zatím je počet hospitalizovaných pacientů v nemocnicích stále vysoký. V poslední době jejich počet klesá, což je jistě pozitivní zpráva, ale je třeba být opatrní.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Počet hospitalizovaných pacientů v pondělí podle statistik ministerstva zdravotnictví činil 5 709. Z toho ve vážném stavu bylo 1 291 lidí.

Ještě před týdnem byly tyto ukazatele výrazně větší. Minulé pondělí 29. března tak v nemocnicích leželo 8 121 hospitalizovaných, z toho ve vážném stavu bylo 1 786.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

O použití antigenních testů k návštěvě různých aktivit se hovořilo již dříve, kdy začaly přípravy na změnu systému PES. Tehdy se předpokládalo, že pomůže otevřít restaurace nebo hotely a umožní i pořádání akcí.

Zatím ale nový systém PES nebyl veřejnosti představen. V novém systému by se mély být zohledněny ty body, se kterými se první systém nepočítal.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Mnoho občanů očekávalo, že nový PES bude představen do Velikonoc, ale to se nestalo. Ministr zdravotnictví uvedl, že nový systém ještě čeká na stanovisko skupin odborníků.

PSALI JSME: KONEC NĚKTERÝCH OMEZENÍ POHYBU: JAN BLATNÝ OZNÁMIL, JAKÁ OPATŘENÍ PO 11. DUBNU UŽ NEBUDOU PLATIT

PŘIPOMÍNÁME: PLÁN NÁVRATU DĚTÍ DO ŠKOL SCHVÁLILA VLÁDA: 12. DUBNA ZAČNE NÁVRAT ŽÁKŮ DO LAVIC A BUDOU MUSET DVAKRÁT TÝDNĚ TESTOVAT SE NA KORONAVIRUS

Share