“Nechci být někým jiným“: Být matkou chlapců je těžká práce pro srdce

Váš život nebude úplně dokonalý. Díky jejich nebojácné povaze se budete bát více, než jste si kdy mysleli. Zastavíte na kraji silnice, aby děti mohli sledovat velké vozidla. Budete umět pojmenovat každého dinosaura a být hrdí na to, že váš syn může udělat totéž. Někdy budete v autě plakat a ptát se, zda děláte vše opravdu správně.

Děti/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Pokusíte se najít rovnováhu, abyste je naučila, jak být silní a odvážní, ale také jim vysvětlíte, že mohou být citliví a laskaví. Vynechají vás z vaší komfortní zóny.

Muž a chlap/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Zjistíte, že se kvůli nim trochu smějete a stanete se trochu nebojácnějšími. Budete sedět vedle a fandit jim ve hrách i v životě. Budete tam, abyste jim připomněla, že maminka je vedle vždy, ať se děje cokoli.

Chlap/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Budete stavět pevnosti, cestovat do vesmíru, vydávat se na dobrodružství v džungli. Poznáte sladkost jejich objetí a sílu jejich „miluji tě, mami“ po dni, který nebyl ideální a byl spíše jako úplný chaos.

Chlap/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Až budou starší, začnete je učit, aby respektovali své partnerky, zacházeli s lidmi s úctou a laskavostí, bez ohledu na jejich původ nebo sociální postavení.

Chlap/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Zjistíte, že je učíte nejen být dobrými chlapci, ale být dobrými lidmi. Muži, kteří se snaží na tomto světě hledat dobrotu, a když ji nemohou najít, stanou se jimi. Muži, kteří se nebojí mluvit soucitně.

Chlap/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Muži, kteří vědí, že nejen dívky, ale i dospělí muži mohou plakat. Poznáte zármutek, který vás jednoho dne opustí.

Chlap/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Budete vědět, že být chlapcovou matkou může být občas obtížné, ale budete cítit, jak vás to změnilo k lepšímu. Jednoho dne se vás pak někdo zeptá, jaké to je být matkou chlapce. Budou se bát a vy se budete usmívat a řeknete jim, že nechcete být někým jiným.

ČTĚTE TAKÉ: „MOC CHCI DOMŮ, SYNKU,“ ZAŠEPTAL MUŽ A ROZPLAKAL SE

PSALI JSME: DOSPĚLÝ SYN MUSÍ CO NEJMÉNĚ KOMUNIKOVAT SE SVOU MATKOU, VYSVĚTLÍM PROČ

Share