“Nechceme Evropu“: Jaká hnutí chtějí žádat o referendum o vystoupení Česka z EU

Vetší polovina hnutí, které jdou do podzimních sněmovních voleb, jsou pro to, ba během dalšího termínu zůstalo členem Evropské Unii. Proti toho jsou pouze SPD a KSČM. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Mapa/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Právě nová vláda, kterou budou občane volit zanedlouho, bude rozhodovat o budoucnosti České Republiky běhen tohoto terénu ale i s výhledem do budoucnost.

Vlajka EU/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Premiérovo hnutí ANO, které má podle průzkumů docela velké šance na úspěch, již začalo svou předvolební kampaň. Nicméně svůj program chce občanům předvest krátce před volbami.

Mapa/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Zatímco Piráti a STAN již uvedli, že chtějí pracovat nad zahraniční politikou a zlepšit důvěru dalších členských státu k České Republice. Uvažují zároveň o posílení vnějších hranic EU.

Vlajka EU/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

SPD a KSČM ale v případě, že se dostanou do vlády, budou požadovat o referendum o vystoupení z EU. “Nechceme Evropu nesystémových dotací, dávek a úředníků,“ argumentují SPD.

PSALI JSME: ČESKÁ ZAHRANIČNÍ POLITIKA: ANALYTICI ZHODNOTILI VZTAHY ČR SE SVĚTOVÝMI MOCNOSTMI

ČTĚTE TAKÉ: “VELKÝ VLIV MŮŽE MÍT AKTUÁLNÍ EPIDEMICKÁ SITUACE“: PROČ COVID MŮŽE OVLIVNIT NADCHÁZEJÍCÍ VOLBY, UVEDLI POLITILOGOVÉ

Share