“Nebudeme otevírat nějaké nové registrace“: Babiš uvedl proč registrační systém od února nebude spuštěn pro širokou veřejnost

Premiér České Republiky Andrej Babiš prozradil, že původní plán spustit registrační systém k očkování, se změnil. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Očkování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Premiér Babiš uvedl, že registrační systém k očkování pro koronaviru má změny. Od začátku se plánovalo, že se od února rezervovat termín na očkování proti nemoci bude moci pro širokou veřejnost.

Andrej Babiš/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Dnes to řekl po tom, jak dostal druhou dávku očkovací látky. Seniorů nad osmdesát let je prý tak hodně, že nebude dostatek termínů pro další skupiny lidí.

Očkování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

„My určitě nebudeme otevírat nějaké nové registrace, myslím kategorie občanů, protože zkrátka tuto kategorii (nad 80 let) budeme očkovat dlouho,“ řekl premiér republiky.

Laboratoř/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Podle dostupných informací v ČR žije okolo 440 000 lidí nad osmdesát let. Z nichž již 183 000 se zapsalo na termín, necelých 100 000 čekají na přidělení termínu.

ČTĚTE TAKÉ: VIREM SE MŮŽETE NAKAZIT I PO OČKOVÁNÍ: ČESKÝ IMUNOLOG VYSVĚTLIL JAK ZPOMALIT PANDEMII

PSALI JSME: BABIŠ NAVRHL POUŽÍVAT RESPIRÁTORY MÍSTO ROUŠEK: PRYMULA VARUJE, ŽE STÁVAJÍCÍ RESPIRÁTORY NEBUDOU STAČIT NA DLOUHOU DOBU

Share