Názory Andreje Babiše a Roberta Plagy na návrat dětí do škol se rozdělily: ministr školství navrhl plán, ale premiér s mnoha body nesouhlasí

Předseda vlády Andrej Babiš nesouhlasí s plánem návratu dětí do škol, který navrhl šéf resortu školství Robert Plaga. S tímto plánem ale souhlasí opozice. Informoval o tom web TN.cz.

Premiér a ministr školství mají zatím rozdílné názory na to, kolik dětí by se mělo do škol vrátit. 11. dubna bude poslední den nouzového stavu a 12. dubna už by část dětí mohla mít prezenční výuku.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu školství navrhl, aby se na začátku do škol vrátili jen žáci prvního stupně základních škol a školky by mohly navštěvovat jen předškoláci.

Zástupci škol a opozice s tím souhlasí, ale předseda vlády má jiný názor. Například nechápe, proč do školek nepůjdou další děti.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Odborníci s návrhem ministra školství souhlasí. Vysvětlují, že vrátit hned mnoho dětí do školek nebude kvůli testování možné, protože to sami nezvládnou.

Robert Plaga také řekl, že podle plánu jeho ministerstva se děti ve školách budou učit střídavě. Rotační výuku ale Andrej Babiš také kritizoval.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Týden bude dítě ve škole a další týden musíte řešit, kde bude ten další týden,“ řekl Andrej Babiš.

Ale jiní odborníci říkají, že je to naopak takový systém, který funguje. Stejný názor zastává i prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Ostatní žáci budou zatím nuceni studovat on-line. Ale ani první stupeň ZŠ se nemusí vrátit po celé zemi, může to záviset na epidemické situaci v okrese.

S touto částí plánu premiér také nesouhlasí, navíc to část opozice také nepodporuje. Například místopředseda ODS Martin Baxa se domnívá, že návrat dětí do škol by se měl odehrávat stejně v celé zemi a současně.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Kabinet bude toto téma projednávat ještě v úterý.

PSALI JSME: JAN HAMÁČEK O OČKOVÁNÍ A ROZVOLŇOVÁNÍ OPATŘENÍ: KDY BUDE PODLE MINISTRA VNITRA PROOČKOVÁNO POLOVINA POPULACE

PŘIPOMÍNÁME: NEJVYŠŠÍ DENNÍ PŘÍRŮSTEK OD ZAČÁTKU PANDEMIE: V INDII SE BĚHEM JEDNOHO DNE NAKAZILO VÍC NEŽ 100 TISÍC LIDÍ

Share