Našetřila jsem si peníze na rodičovské dovolené a koupila si auto. Nyní se na mě manžel zlobí a nemluví se mnou

„Když jsem dostala rodičovský příspěvek, zeptala jsem se manžela, co s ním budeme dělat? Odpověděl mi, abych se rozhodla sama, protože tohle jsou moje peníze pro dítě. Začala jsem šetřit. Před pár týdny jsem za tyto peníze koupila auto. Nové. Myslela jsem, že můj manžel bude šťastný.

Ale celé ty dva týdny je naštvaný. „Stala ses příliš nezávislou, to se v rodině nedělá,“ zlobí se. Řekl, že jsem dítě okradla, tohle jsou jeho peníze, dali mu je a bylo potřeba za něj utratit. Říkám mu, že jsem mu kupovala vše, co potřeboval. To jsou i moje peníze! Našetřila jsem je, neutrácela jsem za nesmysly!

A opravdu potřebuji auto. Na jaře se chci vrátit do práce. Babička bude hlídat vnuka, ale budu ho muset každý den odvážet k ní. Nechci s dítětem jezdit veřejnou dopravou. Potom synek půjde do školky a já ho tam budu muset odvážet. Můžeme samozřejmě chodit do školky pěšky, ale za vlhkého zimního-podzimního rána, v dešti a v rozbředlém sněhu, ve tmě je samozřejmě příjemnější jet tam autem.

Žena v autě / Ilustrační foto / Zdroj: zen.yandex.ru

Už dlouho mám řidičský průkaz, ale nemám praxe. Manžel má proto pravděpodobně obavy. Ale když budu sedět na gauči, nikdy ji nebude. Teď se chci naučit řídit, abych se do jara cítila za volantem docela sebevědomá.

Manžel se mnou nemluví, nedívá se mi do očí. Nejí doma! Přichází večer, nemá hlad, bere si polštář s dekou a jde spát do dětského pokoje. Všechno, co uvařím, vyhodí do koše. Snažím se ho na něco zeptat, mluvit na neutrální téma, jak dlouho se může urážet? Ale odpověď je jen jedna: „Ty jsi nezávislá, kupuješ si auta, neptáš se mě, o čem s tebou mluvit?“

No, upřímně řečeno, tušila jsem, že z tohoto nápadu nebude nadšený. Několikrát jsem mu řekla, že chci auto. Ale nechápal, proč jsem to potřebuji? Dětská poliklinika, park, obchody, dětská hřiště – vše je poblíž. A když budu potřebovat někam daleko, odveze mě. Ale kategoricky neodmítl.

Ale už se skoro rozcházíme!“ říká smutná osmadvacetiletá Jitka.

Žena za volantem / Ilustrační foto / Zdroj: avtosreda.ru

Manžel Jitky je adekvátní. Jsou manželé šest let, žijí v dokonalé harmonii. Jsou dobře finančně zajištění, mají velký byt.

Na rodičovské dovolené vypluje na povrch mnoho problémů ve vztahu, ale Jitce a jejímu manželovi se dařilo dobře. Dítě je zdravé a klidné, žena všechno zvládala, a co je nejdůležitější, neměli žádné materiální problémy. Její manžel vždy vydělával dobré peníze a přitom nebyl lakomec. Jediné, že nespěchal s nákupem auta.

A proč nyní dochází k tak bouřlivé reakci, je zcela nepochopitelné. „Určitě ne kvůli penězům,“ tvrdí Jitka. Manžel si na příspěvky ani nevzpomínal, nezajímal se o ně.

V čem je podle vás problém? A co by měla nyní Jitka dělat, jak obnovit mír v rodině? Co si myslíte?

PSALI JSME: MUŽ SE VRÁTIL DOMŮ SMUTNÝ: JEHO RODIČE PŘEVEDLI SVÉ DVA BYTY, CHATU A AUTO NA JEHO STARŠÍHO BRATRA. NATÁLIE MLČKY SEDĚLA A PAK ZAVOLALA TCHÁNOVI

PŘIPOMÍNÁME: “PROČ BYCH MĚLA DÁVAT NEVLASTNÍMU BRATROVI AUTO, VŽDYŤ HO MŮŽU POUŽÍVAT SAMA”: MÁMA SE MNOU PŘESTALA MLUVIT, KDYŽ JSEM ŘEKLA NE

Share