Národní garda Ukrajiny z Mykolajeva se starají o psa, kterého Rusové opustili

Ruští útočníci nechávají na bojišti nejen techniku a své bojovníky. Také opouštějí psy, které s sebou přivezli do války proti Ukrajině.

Max, zachraněný pes / Zdroj: YouTube

Tak národní gardy Ukrajiny z Mykolajeva má nyní „trofejního“ psa. Jeho okupanti nechali, když Ukrajinské jednotky porazili ruské jednotky.

Max, zachraněný pes / Zdroj: YouTube

Národní garda Ukrajiny říká, že ovčák patřil k okupantům ruské gardy. Obklíčili jednu z vesnic bývalého Novoodeského okresu. Pozice útočníků byly rozbity Ukrajinskou armádou, takže psi útočníků běhali po celé vesnici. Jeden z nich byl nejprve zachráněn rodinou Valentiny Boydysh.

Max, zachraněný pes / Zdroj: YouTube

Říká, že pes někdy běhal a díval se na její dvůr. Začala tedy čtyřnohého krmit. Nosila mu jídlo, aby nebyl hladový.

Max, zachraněný pes / Zdroj: YouTube

„Takhle si běhal okolo plotu, pak ho přeskočil a šel přímo na dvůr a vešel do kuchyně za mnou. Takhle to dopadlo. A pak s námi zůstal,“ říká žena.

Valentiny Boydysh / Zdroj: YouTube

Žena dodala, že později na internetu se rozšířila informaci, že ona má belgického ovčáka. Začali jí pravidelně volat a nabízet jí peníze. Paní Valentina ale všechny nabídky odmítla. Místo toho dala Maxe národní gardě Ukrajiny. A ačkoliv se ženě po pejskovi už stýská, je si jistá, že čtyřnohý kamarád bude Ukrajinským obráncům dobře sloužit.

https://youtu.be/lHcSHeolYLE

PSALI JSME: BITVA O DONBAS: FOTOGRAFIE UKRAJINSKÝCH BOJOVNÍKŮ NA PŘEDNÍ VÝCHODNÍ FRONTĚ

PŘIPOMÍNÁME: TOULAVÝ PES SE ČASTO OBJEVOVAL U AUTOSALONU. ZAMĚSTNANCI SE ROZHODLI, ŽE HO VEZMOU DO PRÁCE A ČASEM POCHOPILI, ŽE TO BYLO SPRÁVNÉ ROZHODNUTÍ

Share