„Na Ukrajině jsou neuvěřitelní vojáci“: Kanadský sniper „Wali“ sdílí dojmy z bojů s Rusy

Známý kanadský odstřelovač s přezdívkou „Wali“ prozradil, proč se rozhodl pomoci ukrajinským bojovníkům ve válce proti Rusku.

Sniper Wali / Zdroj: glavcom.ua

Jak řekl sám sniper, na Ukrajinu pozval kamarád voják. Když se Wali dozvěděla o válce, rozhodl se stát dobrovolníkem.

„Ach, je to tak jednoduché. Prostě nemůžu nic dělat,“ prozradil Wali

Sniper Wali / Zdroj: zdg.md

Předpokládá se, že muž může likvidovat až 40 odpůrců denně, ale takovou statistiku odmítá. Říká,že když se podaří zabít 100 Rusů, stokrát zmáčkne spoušť. A když bude jeden, zabije jednoho.

V rozhovoru s novináři sniper řekl, že je ohromen statečností ukrajinské armády.

„Na Ukrajině jsou neuvěřitelní vojáci. Jeden z bytů byl v plamenech. Šel jsem výš. Cítil jsem se jako jídlo, které se vaří na ohni. Bylo strašně horko. A ukrajinský sniper tam zůstal, pracoval dál. Oheň, všude byl kouř a on tam prostě zůstal. A to je jen jeden malý příběh o statečnosti ukrajinských vojáků,“ poznamenal.

Sniper Wali / Zdroj: footboom.com

Sniper poznamenává, že má rád Ukrajinu a ukrajinští bojovníci se pro něj za tu dobu stali přáteli.

„A strašně miluji tuto vaši polévku (ukrajinský boršč). Je to nejlepší polévka na světě. Znám pár slov-Dobré ráno, děkuji, vpravo, vlevo, sem, tam, Sláva Ukrajině, ale je dost těžko to pro mě vyslovovat,“ řekl Wali.

Své jméno drží v tajnosti. Je však známo, že profesí Wali je programátor, ve volném čase píše kód. Má ženu a malého syna.

Wali má 12 let vojenské zkušenosti. Bojoval na území Afghánistánu, Iráku a Sýrie. Je součástí 22. královského pluku Kanady.

Sniper Wali / Zdroj: glavcom.ua

Na své Facebook stránce sniper sdílí fotografie z Ukrajiny. V jednom z příspěvků ukázal vojenské jídlo ruské armády a poděkoval ruským vojákům, že mu „dodali“ jídlo.

„Děkuji hladovějícím ruským vojákům, kteří se obětovali, abych mohl jíst. Doufám, že si budu moci dát ještě pár takových balíčku. A díky, že jste po ústupu nechali náboje a granáty. Někteří moji kamarádi jsou nyní ozbrojeni ještě lépe než před vaším příjezdem,“ napsal Wali.

PSALI JSME: THE NEW YORK TIMES: USA PŘIPRAVUJÍ PŘEDÁNÍ UKRAJINĚ TANKŮ SOVĚTSKÉHO VZORU

PŘIPOMÍNÁME: VOLODYMYR ZELENSKYJ ŘEKL, ŽE UKRAJINA BY UDĚLALA NATO „MNOHEM SILNĚJŠÍ“

Share