Myslela jsem, že všechny babičky milují vnoučata stejně: Ale zdá se, že moje tchyně je velkou výjimkou

V neděli se dohodla se svou tchýní, že si vezme vnoučata k sobě na chalupu. Nejstarší dceři Mášě je sedm let, už chodí do školy a nejmladší Alence je teprve rok. A zatímco dívky budou s prarodiči, plánovala jsem udělat generální úklid, jít na nákupy a jen si odpočinout při sledování oblíbeného seriálu.

Starší žena/ ilustrační foto/ Zdroj: youtube.com

Paní Antonína vešla do bytu, sbalila všechny věci, tchán posadil Mášu na sedadlo spolujezdce. Šla jsem s nimi dolů, vzala jsem dětskou sedačku pro Alenku. „Proč jsi ji vzala? Svou nejmladší vnučku na chalupu brát nebudu,“ prohlásila tchyně.

Ukázalo se, že tchyně nechtěla, aby s nimi Alena jela. Prý je to malé dítě, bude s ní spousta potíží. „Já jsem proti,“ řekla tchyně a drze se pustila do vyzvedávání věcí mladší dcery z auta. Alena začala brečet, utíkala k autu a tchýně hrdě zavřela přední dveře. V tu chvíli se mi všechny plány zrušily. O víkendu jsem nic nestihla.

Hádka/ ilustrační foto/ Zdroj: youtube.com

Všimla jsem si, že starší dceru tchýně miluje víc. Například na narozeniny jí koupí drahé dárky, téměř každý týden volá a zve k sobě na návštěvu. Ale k Aleně přichází s prázdnýma rukama. Když se paní Antonína dozvěděla o mém druhém těhotenství, snažila se mě přesvědčit, abych nenarodila dítě.

Starší žena/ ilustrační foto/ Zdroj: youtube.com

Tehdy mě to hodně urazilo, a několik měsíců jsem s ní nemluvila. A po porodu druhé dcery mi dala obyčejné balónky a kytici. Ačkoli, když se Máša narodila, babička dala velkého medvídka, kočárek a dokonce i fotografa objednala.

Není to spravedlivé, vnučky musí milovat stejně. Stručně řečeno, po této příležitosti se snažím udělat všechno, aby paní Antonína nekomunikovala s mými dcerami. Navíc mají jinou babičku Ksenii, která je mou matku. Na rozdíl od tchýni miluje obě moje dcerky.

Starší žena/ ilustrační foto/ Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: PŘÍBĚH ZE ŽIVOTA: NECHALA DĚTI TCHYNI A ODJELA NA DOVOLENOU, ALE ZPÁTKY SE NEVRÁTILA

PŘIPOMÍNÁME: PŘÍBĚH ZE ŽIVOTA: „BEATA JE TÉMĚŘ TŘICET LET VDANÁ. JENŽE S TCHYNÍ SE VÍDALA JEN JEDNOU V ŽIVOTĚ“

Share