Muž hledal svého uneseného syna 24 roky a nakonec ho našel: Nepomohlo pátrání, ale test DNA

Muž z Číny, který se jmenuje Guo Gontana, zažil tragédii v roce 1997, unesli mu syna, píše BBC.

Muž 24 roky hledal syna / Zdroj: medialeaks.ru

Stalo se to poblíž domu hrdiny příběhu, když chlapec si hrál na ulici. K dítěti přistoupila neznámá žena, zahájila s ním dialog a poté šla s chlapcem na autobusovou zastávku, kde na ni již čekal její spolupachatel. Jak uvedla policie v roce 2021, trojice poté odcestovala do sousední provincie Henan.

Když se chlapec nevrátil domů a beze stopy zmizel, Guo šel policii, ale strážníci neměli žádné stopy. Zoufalý otec se rozhodl zahájit nezávislé pátrání a dlouho se nevzdal. Za 24 let objel celou Čínu a překonal 500 tisíc kilometrů. Gontana cítil a věřil, že syn žije a potřebuje pomoc.

Muž 24 roky hledal syna / Zdroj: medialeaks.ru

Guo jel na svém motocyklu, zastavil se v každé provincii a snažil se zjistit alespoň něco o osudu svého syna. Během této doby se Číňan dostal do nehody, zlomil si kosti a dokonce čelil lupičům, ale pevně kráčel ke svému cíli. Při hledání muž utratil všechny své peníze, takže často spal pod mosty a prosil peníze nebo jídlo u lidí.

Muž 24 roky hledal syna / Zdroj: medialeaks.ru

Ale pak se mu štěstí usmálo. Technologie se za dvě desetiletí posunula daleko dopředu, a tak se policistům v roce 2021 podařilo syna muže najít pomocí analýzy DNA. Ukázalo se, že po únosu byl chlapec prodán a žil v cizí rodině. Policistům se také podařilo zadržet organizátory činu.

Muž 24 roky hledal syna / Zdroj: medialeaks.ru

A 11. července policisté zorganizovali dlouho očekávané setkání syna a otce.  Shledání dopadlo emotivně, muž nedokázal zadržet slzy.

„Teď, když je moje dítě nalezeno, jsme šťastní,“ řekl Guo. 

PSALI JSME: DO ČESKA OPĚT DORAZÍ SILNÉ BOUŘKY: BUDOU PŘÍVALOVÉ DEŠTĚ, TAKŽE HROZÍ I POVODNĚ

PŘÍPOMÍNÁME: MUŽ SE POMSTIL HLUČNÝM SOUSEDŮM: V JEJICH DOMECH ZAZVONIL JEHO BUDÍK

Share