„Můj život se převrátil vzhůru nohama“: Jak ženu se dvěma malými dětmi zachránila její tchyně

Manžel se otočil před zrcadlem a řekl: „No, abych jel,“ „No tak,“ odpověděla jsem. A tak mě můj manžel nechal se dvěma dětmi a odešel do cizí rodiny.

 

Nešťastná matka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Vzali jsme se, když jsme byli ještě studenti. O rok později se nám nečekaně narodil Jindřich. Oba jsme si vzali akademickou dovolenou a rozhodli jsme se někde usadit. Poté jsme se rozhodli vrátit ke studiu dálkovou formou když si najdeme dobrou práci.

 

Nešťastný manželé / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Jako věrná a milující manželka jsem následovala svého manžela při hledání lepšího života. Během šesti let našeho putování jsme změnili mnoho pronajatých bytů a domů. Pracovala jsem na částečný úvazek, jak jsem mohla. A pak se ukázalo, že druhé dítě je na cestě. Cestování se dvěma dětmi by bylo ještě obtížnější a Jindřich musel jít do první třídy. Rozhodli jsme se proto vrátit se do rodného města mého muže a zůstat u naší tchyně. V té době jsme ani neuvažovali o pokračování studia na univerzitě. Tchýně se rozvedla se svým manželem a sdíleli jsme s ní dvoupokojový byt. Velmi jsem se obávala, že ji velmi obtěžujeme, ale ona mě objala a ujistila, že všechno bude dobré.

 

Dítě / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Každé ráno šel můj manžel hledat novou práci a podnájem. Přišel pozdě, naštvaný a podrážděný. Tehdy jsem nevěděla, že si pro sebe našel jinou rodinu a zmizel tam na celý den. Bývalý manžel tchyně se vrátil, jeho firma zkrachovala. Naléhala jsem na svého manžela, aby nám pronajal byt, je nemožné takhle žít. A tak jsme přesunuli své věci do nově pronajatého bytu. Manžel zaplatil první měsíc a pak odešel se svou milenkou, starat o její děti.

Můj manžel požádal o rozvod, já jsem nezasahovala, rychle jsme se rozvedli. Bohužel stále neměl legální práci, nedostávala jsem od něj tedy žádné výživné. Namísto toho, mi začala moje tchyně přinášet „výživné“ z její důchodu.

 

Tchýně / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Čekám, až bude nejmladší dcera chodit do školky. Ráno, zatímco děti spaly, jsem souhlasila pracovat v blízkém kiosku a uklízet obchod, který byl na nádvoří, zaplatili mi nějaké drobné, ale stále to nebylo dost. Vzala jsem také pár školáků ke studiu matematiky, ještě za nějaké peníze navíc. U vchodu se se mnou stýkali dva starší sousedé, přivezli koláče a pak mě pohostili zeleninou a bobulemi z chalupy. Sama se divím, jak jsme žili. Poté malá Jarmilka začala chodit do školky, já jsem dostala pořádnou práci ve stejné mateřské škole jako uklízečka.

 

Šťastná rodina / Ilustrační foto / Zdroj: freepik.com

 

Bývalý manžel dětem nikdy nic nepřinesl. Už jsem znovu vdaná, děti nazývají mého manžela tátou a on je miluje a stará se o ně. Bývalá tchyně k nám často chodí. Děti čekají na babičku s radostí, a já prostě miluji tuto ženu pro její laskavé srdce.

 

PSALI JSME: RODINA Z MATKY A BABIČKY JE ČASTO ŠŤASTNĚJŠÍ

PŘIPOMÍNÁME: MOJE SOUSEDKA ŘEKLA, JAK ŽIJE SAMA V 73 LETECH A DĚTI JI NAVŠTĚVUJÍ JEDNOU ROČNĚ

Share