„Možná by bylo dobré, aby pan ministr měl vedle sebe tlumočníka do češtiny“: Andrej Babiš kritizoval Vlastimila Válka

Nová vláda ve středu žádá Sněmovnu o důvěru. Andrej Babiš během svého projevu kritizoval nový kabinet. Kromě toho se pustil i do šéfa resortu zdravotnictví Vlastimila Válka. Informuje o tom server iDNES.cz.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Odpůrci Andreje Babiše mu čas od času vyčítají, že ve svých projevech používá současně česká a slovenská slova nebo že začíná mluvit o něčem jiném a předchozí větu nedokončí.

Kritizoval však ministra zdravotnictví právě za to, že mluví tak, že mu lidé a novináři prý nerozumí. Řekl, že vidí, jak premiér Petr Fiala trpí, když vedle něj na tiskové konferenci Vlastimil Válek něco vysvětluje, ale nikdo mu nerozumí.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Dodal, že pan ministr to vysvětluje tím, že je z Brna a že může využívat hantec. Expremiér proto řekl, co by v této situaci mohl šéf resortu zdravotnictví dělat.

„Takže možná by bylo dobré, aby pan ministr kromě tlumočníka do znakové řeči měl vedle sebe i tlumočníka do češtiny,“ uvedl Andrej Babiš.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Dodal, že kdyby měl takového ministra ve svém kabinetu, hned po tiskové konferenci by ho vyhodil.

Připomněl také ministrův výrok, že někteří zaměstnanci, kteří se nechtějí testovat, by mohli pracovat v pracích, jako například na vrátnici resortu u zadního vchodu. Tam se zaměstnanci testovat nemusí.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

„Vážení zaměstnanci, pokud se nechcete testovat, hlaste se u zadního vchodu ministerstva zdravotnictví,“ řekl Andrej Babiš.

Kromě toho bývalý předseda vlády kritizoval novou takzvanou pracovní karanténu. Neví, zda by nebylo lepší zrušit karanténu, kdyby někteří zaměstnanci s pozitivním testem chodili do práce, místo aby byli doma v izolaci.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Dodal, že by si přál, aby ve vládě Vlastimil Válek zůstal, protože je prý chaot. Podle něj ani nebudou muset nějak komentovat jeho činy a výroky, sám prý udělá všechnu práci místo opozice.

PSALI JSME: „LIDÉ ČEKAJÍ, ŽE KONEČNĚ ZAČNETE MAKAT, ZATÍM SLYŠÍME JEN VYKRUCOVÁNÍ“: ANDREJ BABIŠ SE PUSTIL VE SNĚMOVNĚ DO VLÁDY PETRA FIALY

PŘIPOMÍNÁME: NOVÁ PRAVIDLA PRO POZITIVNĚ TESTOVANÉ: KDO MUSÍ DO KARANTÉNY NEBO IZOLACE A JAK DLOUHO POTRVÁ

Share