Mnoho lázní a penzionů mají obsazená všechna místa: provozovatele prozradili, jak probíhala letošní sezona

Situace v cestovním ruchu v Česku je podobná jako loni v létě. Zahraničních turistů je stále nedostatek, po Česku však začali více cestovat sami Češi. Díky tomu má mnoho lázní a penzionů plno. Informuje o tom web Novinky.cz.

Podle provozovatele penzionu v Těšínských Beskydech Romana Sládka jsou nuceni odmítat lidi, protože v jejich penzionu jsou obsazeny všechny pokoje.

Restaurace / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Dodal, že letos v létě je situace o něco lepší než loni. Lidé se podle něj už tak nebojí cestovat, jako tomu bylo tehdy. Navíc nemají problém s nedostatkem personálu, pokud potřebují více pracovníků, mohou jim pomoci brigádníci.

Také všechna místa jsou obsazená i v slatinných lázních Třeboň, navíc mají zarezervovaná místa i na příští měsíc. Podle starosty Třeboně a jednatele lázní Jana Váni je letní sezona zhruba stejná jako loni v létě, problémy však byly v zimě a na jaře.

Vila / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle karlovarského krajského předsedy Asociace hotelů a restaurací Jana Kroniky je situace letos v létě ještě o něco lepší než loni a je to určitě pozitivní zpráva.

Dodal ale, že mají ale nyní problémy s personálem, nemají dostatek lidí na práci. Jezdí k nim převážně Češi, čas od času přijíždějí Němci, nebo spíše Rusové, kteří mají německé pasy.

Restaurace / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V jiných lázních a penzionech v Česku je situace podobná, nemají volné pokoje. Na některých místech si lidé objednali pokoje i na říjen.

Rozhodně ale situace ještě není tak dobrá jako v roce 2019 před vypuknutím epidemie koronaviru. Týká se to zejména hotelů a restaurací, rozhodně jim chybí zahraniční turisté.

Penzion / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ministerstvo pro místní rozvoj předpokládá, že celkové tržby cestovního ruchu v roce 2021 v Česku dosáhnou 135 miliard Kč. V roce 2019 to bylo 300 miliard Kč.

PSALI JSME: VLÁDA SCHVÁLILA ZMĚNY PRAVIDEL PRO NÁVŠTĚVY KULTURNÍCH A SPORTOVNÍCH AKCÍ: ADAM VOJTĚCH PROZRADIL, CO SE PŘESNĚ ZMĚNÍ A JAKÁ OPATŘENÍ BUDOU ZMÍRNĚNA

PŘIPOMÍNÁME: „SKONČIL JSEM TAM ZE SVÉHO ROZHODNUTI”: XAVIER VESELÝ UŽ NEBUDE MODEROVAT ČESKÝ ROZHLAS

Share