Ministři budou jednat, jak by měly fungovat školy v novém školním roce s ohledem na covid: jaká opatření mohou platit ve školách

Zhruba za dva týdny začne nový školní rok, takže nyní by vláda měla rozhodnout, jak budou fungovat školy, protože epidemie koronaviru ještě neskončila. Mělo by se konat mimořádné zasedání kabinetu, během kterého budou ministři toto téma projednávat prostřednictvím videohovoru. Zatím se předpokládá, že na začátku budou žáci základních a středních škol třikrát otestováni. Informuje o tom web iDNES.cz.

První testování by mělo proběhnout 1. nebo 2. září. Druhé testování se očekává 6. září a třetí 9. září. O třetím testování bude rozhodnuto poté, co budou známy výsledky prvních dvou testů.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Resort zdravotnictví koncem minulého měsíce zveřejnil svůj návrh opatření proti koronaviru ve školách.

Poté resort školství zaslal tento návrh školám a začalo projednávání tohoto návrhu s řediteli škol.

Děti ve školách / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle tohoto návrhu by bylo třeba například omezit slučování tříd nebo hromadné školní akce. Také by bylo nutné zachovávat homogenitu skupin v conejvětší míře.

Kromě toho se nedoporučuje organizovat divadelní představení. Tělocvik by se měl odehrávat co nejvíce venku. Doporučuje se také omezit pohyb ve školách cizích lidí.

Děti ve školách / Ilustrační foto / Zdroj: gettyimages.com

Pokud jde o nošení prostředků na ochranu dýchacích cest, pak by se školy musely řídit platnými opatřeními ministerstva zdravotnictví.

Šéf resortu školství Robert Plaga předpokládá, že roušky či respirátory bude potřeba nosit alespoň na chodbách nebo v šatnách.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Ředitelé škol však upozornili, že dodržovat některá opatření bude téměř nemožné. Jde například o homogenitu skupin nebo zajištění izolačních místností atd.

PSALI JSME: V PONDĚLÍ SE IHNED PRO NĚKOLIK EVROPSKÝCH ZEMÍ ZMĚNILY PODMÍNKY PO NÁVRATU DO ČESKÉ REPUBLIKY: CO TEĎ MUSÍ CESTUJÍCÍ SPLNIT, ABY SE VRÁTILI DOMŮ

PŘIPOMÍNÁME: SPOLEK A OPOZICE VYZVALY VLÁDU, ABY POMOHLA AFGHÁNSKÝM SPOJENCŮM, ZEJMÉNA TLUMOČNÍKŮM: JAK NA TO REAGOVALO MINISTERSTVO OBRANY

ČTĚTE TAKÉ: „KRÁSNÁ DÍVKA, DOBRÉ JMÉNO A ÚŽASNÁ RODINA“: POTVORA ALENA Z ULICE SE PODRUHÉ STALA MATKOU. JAK HEREČKA POJMENOVALA DÍTĚ

Share