Ministr zahraničí Petříček do voleb může skončit ve funkci: O čem budou jednat ČSSD na dnešním sjezdu

Distanční sjezdy ČSSD pokračují. Během předchozích setkání sociální demokraty zvolili šéfa hnutí, kterým se stál předchozí šéf strany a vicepremiér Jan Hamáček. O tom informuje na svých webových stránkách portál novinky.cz.

Jan Hamáček/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Na post předsedy strany svou kandidaturu představil i ministr zahraničí Tomáš Petříček. Dle Hamáčka nelze vyloučit, že ten brzo skončí ve vládě. Prý některé ministři mají mínění, že Petříček do voleb nevydrží.

Tomáš Petříček/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Dle některých zdrojů, jeho funkce převezme nynější ministr kultury Lubomír Zaorálek. Místo něj prý musí nastoupit náchodský starosta Jan Birke, který odmítl komentovat situaci. „Jsou to spekulace, které nechci komentovat,“ řekl Birke.

Jana Maláčová/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Během dnešního sobotního setkání budou probírat politici program pro podzimní sněmovní volby.

Jana Maláčová/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

V posledních několika letech se tím zabývala místopředsedkyně sociálních demokratů Jana Maláčová. Stejným způsobem to proběhne i dnes. Maláčová oznámila, že projednávání bude trvat přibližně 4 hodiny, a to v několika blocích.

ČTĚTE TAKÉ: „PAN PREMIÉR CHTĚL O VŠEM JEDNAT SÁM, STRATEGII S NIKÝM NEKONZULTOVAL“: LÍDŘI OPOZICE A ČSSD OSTŘE KRITIZUJÍ ANDREJE BABIŠE KVŮLI DODÁVKÁM VAKCÍN

PSALI JSME: „MÁME ŘEŠENÍ, JAK ZEMI Z KRIZE VYTÁHNOUT,“ ŘÍKÁ JAN HAMÁČEK: ČSSD PŘEDSTAVILA VOLEBNÍ KAMPAŇ „VÍME, CO PO COVIDU”

Share