Ministr Blatný předpokládá možnost očkovat až 100 tisíc lidí denně: vláda očekává, že se tento týden projeví výsledky prosincového zpřísňování

V pondělí se znovu sešla vláda a projednala aktuální koronavirovou situaci. Šéf zdravotnictví Jan Blatný prohlásil, že Česko může naočkovat každý den až 100 tisíc obyvatel. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Ministr zdůraznil, že jedno velké očkovací centrum může zvládnout aplikovat vakcínu 10 tisícům lidí denně. „Jeho místo se nyní hledá. O2 aréna je jednou z možností,“ upřesnil Blatný.

Jan Blatný/Zdroj: youtube.com

Dle šéfa resortu ještě 50 tisíc lidí by měli zvládnout praktičtí lékaři. Pro tento plán je ale potřeba mít dostatek vakcín.

Blatný je skeptický ohledné návrhu vicepremiéra Jana Hamáčka, který chce očkovat lidí ve volebních místnostech. Nemyslí si, že to bude možné, ale tuto myšlenku projednají.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Aktuálně je v Česku naočkováno kolem 40 tisíc lidí. Ministerstvo čelí kritice, že očkování probíhá velmi pomalu.

Podle Blatného by se tento týden měla projevit opatření, která vláda zavedla minulý měsíc. Rozhodující prý bude středa. To ale neznamená, že se v případě snížení čísel bude jednat o schválení rozvolňování.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Kabinet rovněž dočasně zakázal dovoz těl ze zahraničí ke kremaci. Zákaz bude platit do 22. ledna. To ale nebude překážkou pro repatriaci zesnulých občanů ČR domů.

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová upřesnila, že důvodem je předpokládaný nárůst zemřelých v příštích měsících a omezená kapacita některých kremačních zařízení.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Vláda také chce podpořit skiareály. Tuto informaci potvrdil ministr průmyslu Karel Havlíček. Kabinet schválil podle něho program pro tyto účely.

Jan Blatný a Ladislav Dušek / Zdroj: youtube.com

Kabinet rovněž zrušil povinnost platit daň z příjmů studentům, kterým byla uložená pracovní povinnost během stavu nouze v sociálních a zdravotních zařízeních. Uhradit ale budou muset zdravotní pojištění.

Psali jsme: Sociální výhody pro Čechy s „očkovacím pasem“: Roman Prymula vysvětluje, jak se změní život v zemi

PSALI JSME: JAN HAMÁČEK NAVRHL VYUŽÍT PRO OČKOVÁNÍ VOLEBNÍ MÍSTNOSTI: PODLE NĚJ BUDE MUSET BÝT OČKOVÁNO AŽ 70 TISÍC LIDÍ DENNĚ, JAKMILE BUDE DOSTATEK VAKCÍNY

PŘIPOMÍNÁME: “NEMŮŽE JI NIKDO VYHODIT”: PREZIDENT ZEMAN PROZRADIL O SVÉ DCEŘI A O SVÉM NÁSTUPCI

Share