Mimořádná schůze Sněmovny: Andrej Babiš navrhuje zmrazení platů politiků

Za pouhé tři dny začnou volby do dolní komory Parlamentu, ale v úterý během mimořádné schůze poslanci projednávají téma zmrazení svých platů. Vláda, kterou tvoří zástupci hnutí ANO a sociálních demokratů, hodlá prosadit návrh předsedy vlády Andreje Babiše. Chce, aby jejich platy byly zmrazeny na několik let. Informuje o tom portál iDNES.cz.

Sněmovna / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Kabinet by chtěl, aby poslanci návrh schválili ve zrychleném režimu v prvním čtení, tedy za jeden den. Pokud se nezmění pravidla pro odměňování politiků, zvýší se jejich platy v roce 2022 téměř o 6 procent.

Andrej Babiš navrhuje, aby na 5 let byly zmrazeny platy politiků, poslanců a senátorů. Toto zrychlené projednávání ale mohou vetovat 2 poslanecké kluby.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

I když se ale dá předpokládat, že tento návrh bude schválen, je otázka, jak s tím bude dále jednat Senát. V každém případě by o tom senátoři jednali už po volbách.

„Je to kampaň hnutí ANO, aby překryli kauzu Bečva,“ řekla řekla předsedkyně senátního klubu lidovců Šárka Jelínková.

Šárka Jelínková / Zdroj: youtube.com

Podle ní si nejprve počkají, v jaké podobě to dorazí do horní komory Parlamentu.

PSALI JSME: JAKÝ JE ZDRAVOTNÍ STAV MILOŠE ZEMANA: „NEMUSÍTE MÍT STAROST, PAN PREZIDENT SE VELMI TĚŠÍ NA POVOLEBNÍ VYJEDNÁVÁNÍ,“ UVEDL JIŘÍ OVČÁČEK

PŘIPOMÍNÁME: „PO PĚTI LETECH SPOLUPRÁCE BYCH SI TEN KONEC PŘEDSTAVOVAL TROCHU JINAK”: HONZA MUSIL PROMLUVIL O SVÉM ODCHODU Z TELEVIZE BARRANDOV

Share