Miloslav Ludvík varoval neočkované seniory: mohou strávit Vánoce na kyslíku

Bývalý ministr zdravotnictví a současný ředitel Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík vyzval všechny neočkované seniory, aby se nechali vakcinovat. Uvedl, že pokud to lidé starší 65 let neudělají, mohou se připravit na stěhování do nemocnice, protože delta mutace je vysoce nakažlivá. Řekl to v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. Informuje o tom server Echo24.cz.

Ředitel nemocnice tvrdí, že by se mělo soustředit na očkování seniorů. Podle něj právě tito lidé nejčastěji končí v nemocnicích kvůli koronaviru.

Miloslav Ludvík / Zdroj: youtube.com

„Komu je nad 65 let a je nenaočkovaným, tak tomu bych doporučil, aby si sbalil kartáček a pyžamo a počítal s tím, že může Vánoce strávit na kyslíku,“ uvedl Miloslav Ludvík.

Vysvětlil, že delta mutace je vysoce nakažlivá a je vysoká pravděpodobnost, že se mohou nakazit. Pokud se tak stane, následky pro ně mohou být velmi špatné.

Miloslav Ludvík / Zdroj: youtube.com

Celkem je nyní kolem 400 tisíc občanů nad 60 let, kteří nebyli očkováni ani neprodělali covid. Mezi seniory starších 65 let je toto číslo 280 000 lidí.

Diskutovalo se také o tématu testování ve školách. Podle jeho názoru je testování žáků problematické, pro ně tato nemoc není tak strašná.

Miloslav Ludvík / Zdroj: youtube.com

Miloslav Ludvík znovu upozornil na to, že je třeba věnovat největší pozornost skupině neočkovaných lidí starší generace. Přirovnal to k bombě, která tiká, a právě kvůli tomu mohou nastat problémy.

Podle něj hlavním problémem není nakažlivost, ale to, že nemocnice mohou být přetížené. Vzhledem k tomu, že stále velké množství lidí nedostalo vakcínu, zůstává stále pravděpodobné, že mnoho lidí může být hospitalizováno.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch také řekl, že ve vážném stavu jsou nyní i lidé starší 40 let, tedy nejen senioři.

Psali jsme:Hasiči zachránili 8 štěňat z kanalizace, ale ukázalo se, že to nebyla štěňata: Koho hasiči zachránili

PSALI JSME: PEKAROVÁ ADAMOVÁ SE OHRADILA PROTI VYJÁDŘENÍ VÁCLAVA KLAUSE: CO O PŘEDSEDKYNI TOP 09 EXPREZIDENT PROHLÁSIL

PŘIPOMÍNÁME: ROMAN PRYMULA PROZRADIL, JAKÁ BY MOHLA BÝT EPIDEMICKÁ SITUACE O VÁNOCÍCH: KROMĚ TOHO ŘEKL, KDO MŮŽE ZA SOUČASNOU VLNU

Share