Miloš Zeman se domnívá, že je třeba uplatnit přísnější opatření: bylo by dobré, kdyby tyto Vánoce občané strávili v rodinném kruhu

Prezident Miloš Zeman je zastáncem používání přísnějších opatření proti koronaviru, zvláště když se situace začíná zhoršovat. Kritizoval také protiepidemický systém PES. Miloš Zeman požádal všechny Čechy, aby strávili letošní Vánoce s rodinou a nesetkali se s kamarády. Prezident o tom mluvil v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News.

Vláda byla nucena zpřísnit opatření proti koronaviru, při této příležitosti Miloš Zeman prohlásil, že vláda by se neměla bát jít proti názoru veřejnosti.

Miloš Zeman / Zdroj: YouTube

Prezident také kritizoval protiepidemický systém PES, řekl, že tento systém byl vytvořen podle předpokladu, že se situace bude postupně zlepšovat.

Vše se ale změnilo, epidemická situace se zhoršila a podle indexu rizika by Česko muselo být už v pátém stupni. Rizikové skóre posledních několil dní bylo 76 bodů.

Miloš Zeman / Zdroj: YouTube

Prezident řekl, že chápe, že tvůrci tohoto systému s největší pravděpodobností mohou narazit na odpor veřejnosti, a proto je třeba mít odvahu, aby tak učinili.

„Rozvolnění je krásná věc a pak máme 10 tisíc mrtvých… Jsem pro drastická zpřísnění,“ řekl Miloš Zeman. Dodal, že chápe, že takový krok nebude populární, ale bude to užitečné.

Prezident také kritizoval ty lidi, kteří popírají koronavirus, stejně jako ty, kteří odmítají nosit roušky. Přirovnal současnou situaci k období před druhou světovou válkou.

Miloš Zeman / Zdroj: YouTube

Řekl, že lidé, kteří odmítají nosit roušky mu připomínají pacifistické demonstrace před druhou světovou válkou. Tehdy už byl Adolf Hitler, který plánoval rozsáhlou válku.

Problém byl, že se na tuto válku musely připravit jiné země, ale místo toho byly pacifistické demonstrace. Současnou situaci prezident označil za válku s koronavirem.

Miloš Zeman / Zdroj: YouTube

Proto je podle něj nutné nosit roušky, jinak se virus velmi rychle rozšíří.

Miloš Zeman požádal občany, aby letošní Vánoce oslavili v kruhu své rodiny. Podle něj je lepší letos omezit setkání s přáteli. Sám oslaví Vánoce se svou rodinou.

PSALI JSME: “ZAKÁZKY KLESLY TÉMĚŘ NA NULU“: NA CO CHTĚJÍ UPOZORNIT ZÁJEZDOVÍ DOPRAVCI BĚHEM AKCE V PRAZE

PŘIPOMÍNÁME: “JE TO VELMI NÁROČNÁ PRÁCE, VSTÁVÁM VE 3 RÁNO”: KDE PRACUJE HEREC VÁCLAV KOPTA BĚHEM KARANTÉNY

Share