Miloš Zeman a Václav Klaus gratulovali Viktoru Orbánovi k vítězství: prezident označil předsedu maďarské vlády za svého přítele

V neděli se v Maďarsku konaly parlamentní volby. Viktor Orbán se stal vítězem a bude pokračovat ve funkci premiéra. Prezident České republiky Miloš Zeman mu pogratuloval a označil ho za svého přítele. Bývalá hlava českého státu Václav Klaus mu také pogratuloval a řekl, že jeho vítězství bylo vítězstvím nás všech. Píše o tom CNN Prima News.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

V pondělí poslal Miloš Zeman telegram Viktoru Orbánovi, který opět vyhrál volby. Pro předsedu maďarské vlády to bylo čtvrté vítězství v řadě a páté vítězství v parlamentních volbách za jeho politickou kariéru.

Podle hlavy českého státu je jednoznačné vítězství Viktora Orbána pro českého prezidenta důkazem, že mu Maďaři důvěřují. Podle něj ho lidé podporují, protože pro něj jsou zájmy země na prvním místě.

Viktor Orbán / Zdroj: youtube.com

Napsal také o vztazích mezi Českem a Maďarskem a uvedl, že tyto vztahy jsou na výborné úrovni a vyvíjejí se v rámci evropské Unie a Severoatlantické aliance, ale dodal, že prioritou by měla i nadále zůstat spolupráce vrámci V4.

Miloš Zeman označil Viktora Orbána za svého přítele a doufá, že se mu s ním podaří ještě do konce svého prezidentství setkat.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Ke gratulacím se připojil i exprezident Václav Klaus. Byl rád, že Viktor Orbán vyhrál a pogratuloval mu k tomuto vítězství.

„Není to jen volební vítězství, je to vítězství – bohužel ne konečné – v současném boji o budoucnost západního světa. Je to vítězství vaše, vítězství vašeho národa a země, vítězství nás všech,“ napsal Václav Klaus.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Myslí si, že nyní bude mít předseda maďarské vlády možnost mluvit v Evropské unii hlasitěji. Toto vítězství označil také za velmi důležité pro střední a východní část Evropy.

PSALI JSME: MERKELOVÁ REAGOVALA NA ZELENSKÉHO OBVINĚNÍ A POZVÁNÍ DO BUČI: NADÁLE STOJÍ ZA SVÝM ROZHODNUTÍM

PŘIPOMÍNÁME: ČEŠTÍ POLITICI SE VYJÁDŘILI K VÍTĚZSTVÍ VIKTORA ORBÁNA: IVAN BARTOŠ UVEDL, ŽE K TAKOVÉMUTO VÍTĚZSTVÍ NELZE BLAHOPŘÁT

Share