Miloš Vystrčil prohlásil, že teď není doba na přemýšlet o odvolání prezidenta: šéf Senátu vysvětlil proč

Předseda Senátu Miloš Vystrčil v sobotu ráno uvedl, že nyní není čas na zbavit pravomoci hlavy státu Miloše Zemana vykonávat úřad. Šéf horní komory Parlamentu to řekl v Telči na Jihlavsku, tam odevzdal svůj hlas ve volbách. Informuje o tom server Aktuálně.cz.

Miloš Vystrčil / Zdroj: youtube.com

Podle článku 66 Ústavy ČR může Parlament předat pravomoci prezidenta jiným ústavním činitelům, například v situacích, kdy hlava státu z vážných důvodů nebude moci vykonávat úřad.

Miloš Vystrčil řekl, že veřejnost má nyní informace o zdravotním stavu Miloše Zemana, byly informace i z různých zdrojů, i když někomu to může připadat nedostatečné.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Ještě před pár dny chtěl, aby o tom byla veřejnost alespoň nějak informována. Chtěl o tom vědět i předseda Senátu, aby pochopil, zda prezident bude moci v tak důležitém období po volbách dělat svou práci.

Ti, kteří se starají o zdraví prezidenta, nesou podle něj velkou odpovědnost. Doufá také, že hlava státu si nyní uvědomuje, jaké důležité úkoly má před sebou.

Miloš Vystrčil / Zdroj: youtube.com

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček v pátek pro Rádio Z řekl, že hlava státu je nemocná 14 dní. Jeho zdravotní stav mu však umožňuje plnit své povinnosti.

Podle něj by měl Miloš Zeman nabrat síly, takže je pravděpodobné, že ho veřejnost v nejbližší době neuvidí. Je to nutné, aby prezident mohl řešit situaci po volbách.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Prezident proto tentokrát volil na zámku v Lánech, i když v minulosti vždy hlasoval v základní škole v pražské Brdičkově ulici.

PSALI JSME: ZÁJEM O VOLBY JE TENTOKRÁT REKORDNÍ: KDE JE NEJVÍC ZÁJEMCŮ

PŘIPOMÍNÁME: NECHÁM SI MANŽELA U SEBE TAK DLOUHO, JAK BUDE TŘEBA, A POTÉ JEJ BEZ VÝČITOK SVĚDOMÍ VYMĚNÍM

Share