Meteorologové zveřejnili novou předpověď počasí: O víkendu se očekávají vedra, od začátku příštího týdne se ale v Česku ochladí

O víkendu bude tropické počasí, ale od začátku příštího týdne začnou v Česku teploty klesat. O víkendu se ale místy mohou vyskytnout i bouřky nebo přeháňky. Informuje o tom CNN Prima News.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Oblast vysokého tlaku nad jižní částí Evropy ovlivní počasí v Česku. Na severní straně této oblasti vysokého tlaku bude postupovat studená fronta, kvůli které se v následujících dnech v naší zemi očekává ochlazení. Uvádí to Český hydrometeorologický ústav.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V sobotu bude například převážně jasno, místy polojasno. Odpoledne bude mírně zataženo, místy mohou být bouřky nebo přeháňky.

Teploty v noci mohou klesnout na 14 stupňů a přes den mohou dosáhnout 30 stupňů, na Moravě to může být dokonce 32 stupňů. Vítr bude slabý.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Stejné počasí bude i v neděli, bude jasno, odpoledne ale přibude oblačnosti, místy mohou být bouřky.

Teploty v noci mohou klesnout až na 14 stupňů, na severozápadě to může být i 11 stupňů. Přes den bude až 30 stupňů, ale na Moravě může opět dosáhnout 32 stupňů.

Už od pondělí ale do Česka dorazí ochlazení. Bude zataženo až oblačno, místy budou bouřky a přeháňky. Vítr však bude také slabý.

Teploty přes den ještě jen v pondělí mohou dosáhnout 30 stupňů, dále nebudou přesahovat 25 stupňů. V noci bude také chladněji, teploty se budou pohybovat mezi 10 až 15 stupni Celsia.

PSALI JSME: DANA MORÁVKOVÁ A PETR MALÁSEK JSOU SPOLU 25 LET: PROZRADILI TAJEMSTVÍ JEJÍCH ŠŤASTNÉHO MANŽELSTVÍ

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ SE ROZHODL PROMLUVIT O SVÝCH NEJBLIŽŠÍCH: NAPSAL MILÉ PŘÍSPĚVKY O SVÉ MATCE, DCEŘI A MANŽELCE

Share