Meteorologové zase varuji před silným větrem: Kdo by měl být nejvíc opatrný v pondělí

Český hydrometeorologický ústav na svých stránkach sdílel novou výstrahu před větrem, který může zasáhnout skoro celé území ČR v pondělí. Nejsilnější vítr bude od 4 do 11 hodin rána.

Sílný vítr/Zdroj: youtube.com

Podle ústavu, moc silný vítr může foukat v pondělí. Jehož rychlost dosáhne až 65 kilometrů na hodinu ve většině území, a až 110 kilometrů na hodinu v horských oblastech.

Sílný vítr/Zdroj: youtube.com

ČHMÚ tak sdílel, že budou nejvíc ohrožení Vysočina a také Jihlavsko. Vítr po pondělnímu ránu trochu oslábne, ale však bude foukat dost silně až do úterního rána. Podle meteorologů ale, na západě ČR vítr v úterý může znovu zesílit.

Sílný vítr/Zdroj: youtube.com

Meteorologové varuji, že vítr může činit obrovské škody a bude mít vysoký stupeň nebezpečí. Nejvíc opatrní by měli být řidiči, kteří jezdí na silnicích vedle lesa. Vítr může být nebezpečným i pro chodce, kteří by měli dávat pozor například na větrem unášené předměty.

Sílný vítr/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: SVĚT SE POMALU VRACÍ K NORMÁLNÍMU ŽIVOTU: RAKOUSKO A ŠVÝCARSKO ZRUŠÍ TÉMĚŘ VŠECHNA OPATŘENÍ PROTI KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA VÍKEND: METEOROLOGOVÉ ŘEKLI, KDY ČESKO ZNOVU ZASÁHNE SILNÝ VÍTR A JAK DLOUHO BUDE TRVAT

Share