Měla 10 hradů a více titulů než královna: V mládí nádherná kráska vévodkyně Alba

Cayetana Fitz-James Stuartová vlastnila miliony, milovali ji po celém světě a od dětství se přátelila s britskou královnou. Příběh vévodkyně z Albu by se dal vyprávět donekonečna, tak úžasný byl její osud.

Cayetana Fitz-James Stuartová / Zdroj: youtube.com

Svět však diskutoval pouze o jediném – o vzhledu vévodkyně. Pouze líný muž ženě nevyčítal přílišné nadšení pro plastickou chirurgii. Vévodkyně úplně změnila svůj vzhled a změnila se k nepoznání.

Cayetana Fitz-James Stuartová / Zdroj: youtube.com

Kdo neviděl její fotografie z mládí, neuvěří, že vévodkyně byla tou nejskutečnější kráskou.

Jak vypadala vévodkyně Alba, když byla mladá.

Cayetana zemřela před šesti lety, ale o jejím vzhledu se mluví dodnes. Novináři označili vévodkyni z Albu za ženu se špatnou plastickou operací. Ne každý ale ví, že vévodkyně nebojovala s věkovými změnami, ale s nemocí, která změnila její atraktivní vzhled k horšímu. Z tohoto důvodu musela s přeměnou souhlasit.

Cayetana Fitz-James Stuartová / Zdroj: youtube.com

Její obličejový nerv byl zcela ochrnutý. Proto měla silně oteklé rty, nos, tváře a krk. Vévodkyně si nebyla vůbec podobná, a to byla v mládí opravdová krasavice. Muži usilovali o její přízeň a mnozí marně toužili mít ji za životní partnerku. Proto chtěla získat zpět svou dřívější přitažlivost. Bohužel se jí to nepodařilo.

Cayetana Fitz-James Stuartová / Zdroj: youtube.com

Plastická operace vše jen zhoršila. Cayetana vypadala ještě hůř než před všemi těmi zásahy. To vyvolalo v komunitě mnoho diskusí a odsouzení.

Mladá kráska

Její poslední fotografie byly pořízeny, když jí bylo 80 let. Její vzhled má daleko k tomu, co by se dalo nazvat krásou. Nicméně Cayetana Fitz-James Stuartová si titul první krásky Španělska rozhodně zasloužila. To si můžete ověřit na fotografiích z jejího mládí.

Cayetana Fitz-James Stuartová / Zdroj: youtube.com

Kromě atraktivního vzhledu vévodkyně plynně hovořila několika cizími jazyky, věnovala se jezdeckému sportu a dobře tančila. Svého času se o ní říkalo, že je nejlepší tanečnicí flamenca.

Cayetana se sblížila s královnou Alžbětou během těžkých let pro zemi. Rodiče obou dívek se uchýlili do Londýna ke společným přátelům. Tehdy začalo jejich přátelství. Vévodské rodině nemohl nikdo odmítnout přístřeší, protože tento rod patřil k nejvznešenějším ve Španělsku.

Cayetana Fitz-James Stuartová / Zdroj: youtube.com

Ač to zní překvapivě, Alba měla více titulů než sama Alžběta. Byla to tedy královna, kdo musel vévodkyni udělat pukrle, a ne naopak. Za celou dobu existence panovnického systému nikdo na světě nezískal tolik titulů jako vévodkyně z Alby.

Cayetana Fitz-James Stuartová byla majitelkou více než 10 hradů. V každém přitom jsou mistrovská umělecká díla, například obrazy od Francisca Goya, nebo Diega Velazqueze.

Cayetana Fitz-James Stuartová / Zdroj: youtube.com

Vévodkyně se vždy vdávala z lásky, přestože se o ní šířily různé zvěsti. Z tohoto důvodu bylo každé manželství obklopeno mnoha fámami, spekulacemi a pomluvami. Dokázala však, že se ve vyvolených nemýlila. Stojí za to připomenout posledního manžela vévodkyně, od kterého byla o dvacet let starší. Kromě věkového rozdílu neměl muž ani jeden titul. Pocházel z prosté středostavovské rodiny.

Cayetana Fitz-James Stuartová / Zdroj: youtube.com

Děti matku odrazovaly od toho, aby svůj život spojovala s mužem, který chce jen peníze. Pak se kněžna rozhodla svého milého vyzkoušet. Sepsala závěť, podle níž veškerý svůj majetek a peníze Alba odkázala svým dětem.

Je jich šest, takže každému z nich byl přidělen stejný dědický podíl. Pak vévodkyně oznámila svému snoubenci, co udělala. Neodmítl milovanou ženu a dokázal, mu jde o více než jenom peníze.

Sňatek se konal v době, kdy bylo Cayetáne 85 let. Její pokročilý věk jí nebránil v tom, aby na svatbě za udivených a zároveň potěšených pohledů publika energicky tančila. Mnozí říkali, že ne každý může zůstat v 85 letech tak energický a veselý.

Cayetana Fitz-James Stuartová / Zdroj: youtube.com

Alba vždy říkala, že je se svým životem spokojená. Jediná věcí, kterou by chtěla změnit je že svého času odmítla Picassa, když ji chtěl namalovat nahou. Kdyby se mohla vrátit, rozhodně by se zbavila všech konvencí.

Slavná Španělka zemřela ve věku 88 let. Po její smrti drželi všichni obyvatelé Sevilly smutek.

PSALI JSME: JAK VYPADAJÍ A ČÍM SE ZABÝVAJÍ SYNOVÉ ZNÁMÉHO REŽISÉRA MILOŠE FORMANA

PŘIPOMÍNÁME: ZNÁMÁ TENISTKA BARBORA STRÝCOVÁ SE PŘED PÁR DNY NA INSTAGRAMU POCHLUBILA ÚŽASNOU NOVINKU: UKÁZALA SVŮJ ZÁSNUBNÍ PRSTEN

Share