„Manžel nemá žádné zlozvyky, není hrubý, vydělává dobře. No tak co ti chybí”

Moje kamarádka se rozvádí s manželem. Požádala mě, abych jí na chvíli pronajala pokoj.

Říká, že rodiče neschvalují její rozhodnutí se rozvést. Její matka se za švagra přimlouvá: „Manžel nepije, nekouří, nebije tě, není hrubý, vydělává dobře. No tak co ti chybí?“

Ženy / ilustrační foto / Zdroj: ru.freepik.com

Na reakci kamarádky, že se s ním necítí šťastná, rodiče jen kroutí hlavou. Dále píšu z jejich slov.

„U lidi je takový pocit, že když neexistují žádné nedostatky, jako kouření a že nebije, znamená to, že člověk je hned skvělý!

Možná nikdy nebyl hrubý, ale ani jednou po narození dcery nebyl hodný na mě. Jen se neustále šklebí a je arogantní, to však moje máma neví.

A vydělává dobře? Ano, je to pravda a má v práci kariérní růst.

Až na to, že utrácí svůj plát tak, jak uzná za vhodné. Všechna rozhodnutí si dělá také sám, aniž by se radil se mnou. A pokud potřebujeme s dcerou peníze, například koupit malé zimní boty, tak musíme přivést spoustu argumentů, že je opravdu potřebujeme, a že to není nějaká rozmar.

Ženy/ Ilustrační foto/ Zdroj: takprosto.cc

Z nějakého důvodu se veřejnost domnívá, že vzájemné porozumění a štěstí v manželství nejsou tak důležité. Navíc jejich absence není důvodem k rozvodu.

Vdala jsem se za něj, aby nám bylo líp spolu, než když jsem byla sama. A vše vychází naopak. Jsem v neustálém stresu. Ztratila jsem se v tomto manželství.

A je mi jedno, že „ostatní jsou na tom ještě hůř“, jak říká maminka. Chci lepší život pro své dítě a pro sebe, kde jsou všichni šťastní společně. A takový model rodiny není příkladný. Nechci, aby moje dcera žila s otcem, ale zároveň v rodině, kde se táta s mámou jen tolerují.”

Rozvod / ilustrační foto / Zdroj: mk.ru

PSALI JSME: SESTRA MANŽELA ŽÁDÁ, ABY JÍ DOČASNĚ DAROVALA PODÍL V MÉM BYTĚ: SLIBUJE, ŽE MI VŠE VRÁTÍ, AŽ DOSTANE VÍZUM

PŘIPOMÍNÁME: PŘEDVOLEBNÍ DÁREČEK ČI PŘEDVOLEBNÍ KAMPAŇ: PROČ OPOZICE JE PROTI ZVĚTŠENÍ PENZI DŮCHODCŮ PŘED NADCHÁZEJÍCÍMI VOLBAMI

Share