Mám už dost souseda, který mi naschvál blokuje bránu svým autem: Jak jsem dal chlapíkovi lekci

Objevil se, nezvaný a nepozvaný, drzý a nepříjemný. V našem domovém družstvu odešel jeden z našich bývalých sousedů – prodal svůj dům. Odkdy se nový majitel usadil, na naší ulici není klid. Takový hulvát, to se nedá popsat.

Soused / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Začal demonstrativně, zřídil dětské hřiště, ale ne na dvoře, ale venku, aby si jeho děti mohly hrát. Ale naše děti tam nemohou, protože sousedé všechny vyhání. Říkají: „Vaši příbuzní nezaplatili, vypadněte odsud.“

Ani nevadí, že se s jeho potomky pak už nikdo nechce kamarádit, sedí tam sami jako sovy. Samozřejmě nemůže vjet autem na dvůr ani ho postavit před svou bránu. Je příliš líný na to, aby s ním odjel na stranu, a tak ho postaví před naše vrata.

„Nemůžete otevřít bránu? Takže to je váš problém, ne můj.“

Hřiště / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Děti jsou celý den na hřišti a po silnici jezdí auta, takže už to není úplně bezpečné. Co když do vás některý z nich narazí? Dříve jsme parkovali auto na dvoře a dělali jsme to, protože venku to pro mě není pohodlné a někdo ho může poškodit. V jízdním pruhu však nyní stojí auto někoho jiného. A pokaždé, když přicházím a odcházím, musím se sousedovi poklonit, aby ho odsunul.

Říká, že: „kde ho chci, tam ho zaparkuju“. Dokonce se na dvůr sami tlačíme bokem, buď přes záhony, nebo do auta. Ale oficiálně je to společný prostor venku a nikoho to nezajímá.

Auto / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Tak jsem se rozhodl, že mi to také nevadí. Začal jsem tedy ptáky přikrmovat sypáním potravy před bránu.

Jeho auto bylo „pokaděné“ od ptačích drobků, soused byl rozhořčený, připomněl jsem mu: venku je společný prostor, toleruji, že jeho děti prakticky řvou za naším oknem, i to, že tam jeho auto stojí. A kdekoli chci já, tam krmím ptáky.

Soused / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ale bohužel to nefungovalo. Nakrmení ptáci odletěli a já se brzy začala nudit. Bylo nám také doporučeno, abychom propíchli pneumatiky, ale to už je mimo právní oblast.

Zavolali jsme dopravního policistu. Nastínili jsme situaci s tím, že soused působí potíže. A stal se zázrak, muž dostal pokutu. Jak pro dětské hřiště, tak pro parkování. Tak se nad tím zamyslel a našel si nové místo! Stačilo přesunout jednu lavičku na hřiště. Ale ještě se nedotkl skluzavek.

Hřiště / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Obecně platí, že dodržujte zákony a vše se vyřeší.

 

PSALI JSME: „MOHLA JSI KOUPIT NĚCO DOBRÉHO, TŘEBA UZENOU ČERVENOU RYBKU. VŽDYŤ JSI VĚDĚLA, ŽE PŘIJDU“

PŘIPOMÍNÁME: ŽIJU SE SVOU ŽENOU UŽ 34 LET, ALE TEĎ JSEM SE ZAMILOVAL DO JINÉ ŽENY: NEVÍM, CO MÁM TEĎ DĚLAT

Share