Maláčová prozradila, jakou změnu v důchodech ještě chce prosadit: deficit rozpočtu by měla podle ministryně vyřešit progresivní daň z příjmů

Ministryně práce Jana Maláčová je přesvědčená, že lidé, kteří pracují v náročných profesích, musí mít možnost odejít do důchodu dříve. ČSSD se proto bude snažit tuto změnu prosadit do konce volebního období. Informuje o tom web novinky.cz.

Senát před tím nechal projít mimořádné navýšení důchodů o 300 Kč a také příspěvek k důchodu ve výši 500 Kč za každé vychované dítě. Maláčová prý byla přesvědčená, že to projde a byl na to také čas.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

O mimořádné navýšení důchodů se Maláčová rozhodla kvůli zdražování potravin, energie či bydlení. Celkově se průměrný důchod díky tomu zvýší o 792 koruny.

Ministryně dodala, že rozpočet by to měl unést a vytkla vládě a ODS schválený daňový balíček. Nechce, aby se bohatým dělali dárečky a na penzistech se šetřila každá stovka.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Maláčová navrhuje, aby se daně zvyšovaly u lidí a, kteří vydělávají nad 100 tisíc měsíčně atd. „Pokud nechceme, aby trpěli chudobou lidé, kteří celý život pracovali, tak musíme přistoupit k přerozdělování,“ zdůraznila politička.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Mimo jiné Jana Maláčová tlačí na schválení zákona, který by umožnil předčasný odchod do důchodu lidí, kteří pracují v náročných profesích. Platit by změna měla od roku 2023 a bude tak čas na úpravy příští vládou.

Prosadit nový zákon ministryně chce ještě v září během mimořádné schůze Sněmovny.

PSALI JSME: VÁCLAV HOŘEJŠÍ NEPOVAŽUJE ZA NUTNÉ TESTOVAT DĚTI VE ŠKOLÁCH: VYSVĚTLIL TAKÉ, PROČ JE NYNÍ EPIDEMICKÁ SITUACE MNOHEM LEPŠÍ NEŽ LONI

PŘIPOMÍNÁME: BABYBOX ZACHRÁNIL DALŠÍ NOVOROZENÉ DÍTĚ: PODCHLAZENÝ CHLAPEC BYL UMÍSTĚN DO INKUBÁTORU

Share