Logická hádanka: které z dětí na obrázku je dívka

Docela jednoduchý a zajímavý logický test, který pomůže rozvíjet myšlení. Zvláště pokud rádi věnujete pozornost někdy ne nejviditelnějším věcem.

V karanténních podmínkách se do popředí dostává seberozvoj. Pokud jste samozřejmě nepřešli z práce v kanceláři na práci na dálku. Ale ani v této situaci rozhodně nebude nadbytečné trénovat mozek. Dostanete obrázek, který si musíte prostudovat a poskytnout úplnou a podrobnou odpověď. Otázka – kdo z nich je dívka na tomto obrázku:

Test/Zdroj: ru.sm.news

Na obrázku jsou děti přibližně stejného věku, přibližně ve stejném oblečení. Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíte myslet logicky.

Pokud jste to mysleli dobře, zde je správná odpověď – uprostřed obrázku je dívka. Proč je to tak?

Test/Zdroj: ru.sm.news

Všechno je celkem jednoduché a běžné – pravidla módy a etiketu. Podle těchto pravidel mají všechny košile pro silnější pohlaví zapínání na pravé straně, zatímco pro překrásní pohlaví – na levé straně. Tato tradice sahá až do vzdáleného XIII. století. Tehdy byla zvlášť patrná sociální nerovnost. Dívky měly služebné, které jim pomáhaly oblékat se. Převážná část populace je pravák. Muž se oblékal sám.

Evoluce se stala v průběhu času. Výsledkem bylo, že spojovací prostředek změnil svůj účel. V dnešní době velmi často vidíte oblečení, které se již zapíná na pravou stranu.

Podařilo se vám dát správnou odpověď?

PSALI JSME: LOGICKÁ HÁDANKA: DO KTERÉ NÁDOBY SE VEJDE VÍCE VODY

PŘIPOMÍNÁME: KDE SE SCHOVÁVAJÍ DVĚ KOČKY NA OBRÁZKU: HÁDANKA, KTEROU NE KAŽDÝ DOKÁŽE VYŘEŠIT

Share