„Lockdownu bychom se ještě mohli vyhnout“: Jaroslav Flegr uvedl, co musí udělat vláda, aby se nemusela zavádět plošná opatření

Denní počty nakažených se stále zvyšují a ve středu jich přibylo téměř 6 tisíc. Naposledy tolik případů laboratoře zaznamenávaly ještě na jaře. Lidí se čím dál více obávají, že znovu budou zavedena plošná opatření. Situace se ale podle evolučního biologa Jaroslava Flegra ještě zvrátit. Jednat se ale musí velmi rychle. Informuje o tom web zivotvcesku.cz.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Před svátečním dnem 28. října bylo potvrzeno 5824 pozitivních případů nakažení covid-19. V nemocnicích je jich téměř 1300 pacientů a v těžkém stavu přes 165 osob. Vzrůstá také počet obětí, které si nákaza vyžádala.

Jaroslav Flegr uvádí, že v příštím týdnu čísla mohou být až dvakrát vyšší, protože jeden nakažený nakazí dva další lidi. To způsobí zahlcení nemocnic a lockdownu jako minulý rok. Tento scénář ale hrozí, pokud se situace nezačne řešit.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

„Lockdownu bychom se ještě mohli vyhnout, pokud bychom přistoupili k plošnému PCR testování,“ říká odborník s tím, že vláda ale zatím nic podobného nechystá. Flegr zdůraznil, pokud vláda bude postupovat podle toho, co slíbila a opatření budou zaváděna na základě aktuálních dat, tak opravdu hrozí, že v nemocnicích bude nedostatek míst již za pět týdnů. Změnu může prosadit nový kabinet.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch je přesvědčen, že nyní koronavirus je nemocí neočkovaných, kteří tvoří většinu nakažených a hospitalizovaných.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Flegr souhlasí, že očkování je důležité, ale mimo jiné omezil by také hromadné akce. Naopak by nechal otevřené restaurace, kvůli náladě ve společnosti.

Nakonec ale opět zdůraznil, že cestou ke zmírnění situace je plošné PCR testování, které by nás vrátilo na začátek září. Musí se to ale udělat velmi rychle.

PSALI JSME: VÁCLAV KLAUS PROHLÁSIL, ŽE ČR JE NYNÍ NA KŘIŽOVATCE: BÝVALÝ PREZIDENT MÁ OBAVY O BUDOUCNOST

PŘIPOMÍNÁME: BABIŠ PROMLUVIL O ZDRAVOTNÍM STAVU PREZIDENTA: PREMIÉR ZEMANA NAHRADÍ BĚHEM VEČERNÍHO VYSTUPOVÁNÍ KE STÁTNÍMU SVÁTKU

Share