Ladislav Špaček vytkl Čechům, jak se chovají u stolování: odborník na etiketu prozradil, co nesmíme konzumovat

Ladislav Špaček již dlouhá leta radí lidem, jak se mají chovat ve společnosti a vyhýbat se trapasům. Nyní se mistr etikety rozhodl promluvit i do kultury stolování a poukázal na největší chyby. Píše o tom web expres.cz.

V minulosti působil i jako mluvčí prezidenta Václava Havla a také je odborníkem na etiketu. Ví, kdy má muž dát přednost ženě, jak to je s tykáním apod.

Ladislav Špaček / Zdroj: youtube.com

Ve svém novém psaní se ale nyní pustil do kultury stolování. Údajně se již nemohl dívat na to, jaké chyby Češi dělají a občas by je rád vyhnal od stolu.

Špaček říká, že se nesmíme spoléhat na to, co nás naučili rodiče. „Oni se to naučili zase od našich babiček a dědečků, ale ti ještě v mládí jedli lžící. Proto nebudeme spoléhat na ty návyky, které v nás vytvořili,“ zdůraznil odborník.

Ladislav Špaček / Zdroj: youtube.com

Mistr na etiketu by prý téměř každého plácnut po ruce během konzumace jídla v restauracích. Chyb je podle něho spousta a k těm běžným patří špatné držení příborů či jedení pečiva, které se nesmí ukusovat. Není totiž správné položit si něco zpět do talíře, co již bylo v puse.

Ladislav Špaček / Zdroj: youtube.com

„Nikdy nejíme na veřejnosti chlebíčky, protože to vypadá příšerně. Pak se musíme jít osprchovat,“ vytýká Špaček.

Ty ale Češi mají rádi a pochutnávají si na chlebíčcích například během přestávek v divadle.

PSALI JSME: PRYMULA A MAĎAR TVRDÍ, ŽE SOUČASNÁ OPATŘENÍ NESTAČÍ KE ZLEPŠENÍ EPIDEMICKÉ SITUACE: CO BY PODLE ZNÁMÝCH EPIDEMIOLOGŮ BYLO POTŘEBA UDĚLAT

PŘIPOMÍNÁME: VÁCLAV KLAUS UVEDL, ŽE ČEŠTÍ STUDENTI KOMUNISMUS NEPORAZILI: PODLE NĚJ ODKAZ 17. LISTOPADU PŘIPOMÍNÁ, ŽE PROPAGÁTOŘI NOVÉ JEDINÉ PRAVDY PROHRAJÍ STEJNĚ JAKO JEJICH PŘEDCHŮDCI

Share