Krize identity: Pštros se rozhodl stát se zebrou, aby neseděl na vejcích

Tento pštros se rozhodl stát se zebrou, aby se vyhnul potížím s otcovstvím.

Rodičovství se ukázalo jako velmi obtížné pro pštrosa Blue žijícího v safari parku v Anglii. Místo toho, aby seděl na vejcích, se rozhodl připojit se ke stádu zeber, a to způsobilo vážné problémy.

Blue nyní bude muset opustit tento safari park. Bude převezen do jiného parku a na jeho místo bude umístěn vyrovnanější samec.

Pštros a zebry / Zdroj: goodhouse.ru

Problém je v tom, že pštrosi spolu zůstávají po celý život. Samice snáší vajíčka dvakrát ročně. Pštrosi sedí střídavě na vejcích, samice sedí ve dne, samec v noci.

Ale Blue místo toho, aby plnil své rodičovské povinnosti, běhal po polích se zebry. Zaměstnanci safari parku se pokusili rozluštit podivné chování ptáka a už nedoufali, že letos uvidí potomstvo.

Mezitím se Blue cítí skvěle. Připojil se ke stádu zeber a ti ho překvapivě klidně přijali. Samice dokonce dovolovaly ptákovi přibližovat se k jejich mláďatům. Toto atypické chování překvapilo zaměstnance safari parku.

Pštros a zebry / Zdroj: goodhouse.ru

„Blue zažil krizi identity, chce být zebrou,“ tvrdí zaměstnanci zoo.

Toto je poprvé, co pták zažil krizi identity. Možná mladý pták prostě není připraven na rodičovství a nechápe, co má dělat?

Nejrozumnější verze říká, že důvodem podivného chování pštrosa je, že zebry jsou v safari parku převážnou většinou, a on se rozhodl připojit k dominantní skupině a napodobit její chování.

Pštros a zebry / Zdroj: goodhouse.ru

Na začátku léta se Blue spojil se samicí, ale toto byl jeho poslední čin jako pštrosa. Poté zůstala Stacy sama a safari park bez potomstva malých pštrosů.

Jelikož safari park potřebuje novou generaci a Stacy partnera, na místo Blue nastoupí jiný samec. Složitá osobnost se přestěhuje do jiného parku. Doufáme, že tam bude schopen sám sebe pochopit.

PSALI JSME: MUŽ SI KOUPIL HUSKY ŠTĚNĚ, ALE PO PRVNÍ PROCHÁZCE SI UVĚDOMIL, ŽE TO BYLO ÚPLNĚ JINÉ DOMÁCÍ ZVÍŘE

PŘIPOMÍNÁME: TENTO MEDVĚD ŽIJE JAKO MAZLÍČEK JIŽ 20 LET: JAK VYPADÁ ŽIVOT S TAK VZÁCNÝM DOMÁCÍM ZVÍŘETEM

Share