„Koupelna je malinká, ale podařilo se nám z ní udělat ráj“

Rekonstruujete koupelnu? Dlouhá, a ne vždy snadná práce. Někdy toho chcete udělat hodně, ale tento malý prostor není vhodný pro moc kreativní řešení. A pak je tu vlhkost a hromada inženýrských sítí a nejrůznějších norem… a je třeba do všeho vtěsnat pračku a dřez.

Stará koupelna / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nevzdávejte to předem!

Koupelna musí být krásná. Bez ohledu na to, jak jste skrývali dům před zvědavýma očima, může o koupelnu požádat jakýkoliv host a vy ho neodmítnete. A je pro vás mnohem příjemnější utíkat ze spánku do čisté, světlé místnosti, a ne do vlhké umakartové koupelny z osmdesátých let.

Můžete a měli byste

Pravděpodobně jste viděli spoustu koupelen ve starých bytech, zatímco jste s realitním makléřem hledali ten svůj. Jako by byly navrženy tak, aby jejich renovace naháněla hrůzu. Tady je příklad, záchod je v pořádku, zbytek je jednodušší vyhodit na smetiště. Jedno umyvadlo, ke kterému se nedá lidským způsobem dostat, stojí za starou belu! A vše proto, že majitelé přesunuli dveře do koupelny na druhou stěnu.

Stará koupelna / Ilustrační foto / Zdroj: optim1stka.ru

V nové koupelně je všechno jinak

Majitelům se zapáčil nový trend a spojili stůl s umyvadlem a umístili pod nej pračku. Skvěle šetří místo, takže se vše potřebné vejde do malého prostoru.

Nová koupelna / Ilustrační foto / Zdroj: optim1stka.ru

Pokud jde o samotnou vanu, koupili jsme si ne nejmenší dostupnou vanu o rozměrech 120 x 70 cm. Dospělý člověk si samozřejmě nemůže lehnout, ale pro pohodlí je tu místa dost, tím spíš pro dítě. Mohli jsme si vybrat sprchový kout, ale paní domácí dala přednost vaně, protože v ní bylo koupání dětí pohodlnější.

Nová koupelna / Ilustrační foto / Zdroj: optim1stka.ru

Nová koupelna / Ilustrační foto / Zdroj: optim1stka.ru

Pracovní deska a stěna v rohu byly zvýrazněny další barvou, dokonce i serpentiny vypadají jako nádherný dekor. Je samozřejmě obložená dlaždicemi, ale teplá barva dřeva vytváří neuvěřitelnou útulnost a pocit něčeho ekologického a rustikálního.

Nová koupelna / Ilustrační foto / Zdroj: optim1stka.ru

Záchod od starých majitelů se nakonec nepoužil, rozhodli se pro novější o jiném rozměru, a zároveň jej přemístili ke zdi. I 5-10 centimetrů je rozdíl, pokud jde o pohodlí a volnost.

Koš na prádlo byl vypuštěn ve prospěch pytle na prádlo, který vypadá moderně a stylově a lze jej snadno vyprat. Tak promyšleně a krásně koupelna vypadala. Dokonce i police pod dřezem byla navržena moudře, nic nevyčnívá ani nevypadává.

Nová koupelna / Ilustrační foto / Zdroj: optim1stka.ru

Co si myslíte o koupelně?

PSALI JSME: JAKO OBVYKLE ŠILI NA RYBY, ABY SI VYDĚLALI NA ŽIVOBYTÍ, A NAŠLI SKUTEČNÝ „POKLAD“: MUŽI SE VRÁTILI DOMŮ BOHATÍ

PŘIPOMÍNÁME: JAK SNADNO A RYCHLE ODSTRANIT REZ A VODNÍ KÁMEN ZE ZÁCHODOVÉ MÍSY

Share